Soyez bienvenues a Toruń!

Miło nam poinformować, że od 18 do 25 maja w V LO gościć będziemy francuskich licealistów, którzy przyjeżdzają z rewizytą do uczniów naszej szkoły. Przypominamy, że licealiści z Piątki mieszkali we francuskich rodzinach w marcu br. To już trzecia edycja wymiany między V LO w Toruniu a Lycee Chevrollier w Angers!
W programie przewidzianym dla naszych francuskich gości oprócz zajęć w V LO znalazły się też wycieczki do Gdańska, Malborka oraz Sztutowa. W Toruniu czekają ich też interesujące atrakcje, jak: wypiek toruńskich pierników w Domu Kopernika, gra miejska po toruńskiej Starówce oraz .... wiele innych.

Już w poniedziałek, naszym francuskim przyjaciołom będziemy mogli powiedzieć:
Soyez bienvenues a Toruń!
A oto kilka zdjęć z ubiegłorocznego pobytu Franzuzów w V LO.
S. Kwiatkowska


Mój magiczny Toruń...

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich organizuje co roku ogólnopolski konkurs na opowiadanie. W tym roku temat brzmiał Mój magiczny Toruń.
Natalia Lewandowskiej 1f zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Jej opiekunką jest p.Anna Józefiak.
Gratulacje.
K.Hałat

CEMS Chance na SGH w Warszawie

CEMS Chance to innowacyjny ogólnopolski projekt skierowany do ambitnych i uzdolnionych uczniów klas III gimnazjum oraz I klas szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły aplikowało 11 uczniów. Pomimo dużej konkurencji wśród 40 wybrańców z całej Polski znalazła się i nasza uczennica!
W czterodniowej Konferencji na SGH w Warszawie weźmie udział Joanna Popławska-Ziętek Id. Brawo!
K. Rybicka
Chcesz wiedzieć więcej-polecamy: Świat Ekonomii