Inspirowane pamięcią

Uczniowie z klas humanistyczno-prawniczych (Julia Ignasiak, Jeremi Cierzniakowski, Aleksandra Jarosz, Julia Jeka, Julia Zegarska, Olga Zabulska, Marek Mikołajczyk, Michał Ochociński oraz Klaudia Janc ) zakwalifikowali się do międzynarodowego projektu CEO ,,Inspirowane pamięcią”. Oprócz 15 zespołów z Polski uczestniczy w nim młodzież z Czech i ze Słowacji. W dniach 13-15 listopada odbył się w Warszawskiej Szkole Filmowej pierwszy warsztat historyczno-filmowy, w którym V LO reprezentowała J. Zegarska . Program obejmował zajęcia ze scenariuszopisarstwa i pracy z kamerą, a także analizę i interpretację filmów historycznych. Wkrótce rozpoczną się prace nad własną etiudą, dla której punktem wyjścia będą filmy poruszające tematykę totalitaryzmów .
L.S

Chcesz wiedzieć więcej:Klasa Prawnicza

W laboratoriach w Getyndze

Od 8 do 14 listopada w Laboratorium Eksperymentalnym X - lab w Getyndze pogłębiało i zdobywało nową wiedzę z zakresu fizyki, biologii i chemii 22 naszych uczniów.
Relacja na stronie projektu

V LO mistrzem sportu:)

W listopadzie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości ,a zarazem Mistrzostwa Torunia .
Dziewczęta w składzie : Anna Blachowska I C, Klaudia Anuszewska IE, Klaudia
Gołębiewska I E, Dominika Habanta I E, Karolina Wankiewicz I E, Wiktoria Bukowska II B, Milena Napieralska IIE, Anna Gliszczyńsk IIF, Anna Kaźmierczak IIIA, Julia Szechowicz III A, Kornelia Mienik IIID zdeklasowały rywalki wygrywając z wielką przewagą bieg.
Chłopcy zajęli drugie miejsce przegrywając "rzutem na taśmę" z rywalem z mechanika . Chłopcy w składzie : Artur Słupski IIIB ,Tomasz Gerc IIIB,Mieszko Krychniak IIIB, Kamil Serocki IIIB, Hubert Rychel IIIE, Mateusz Suchara IIIF, Karol Kaczmarek IIB, Marcin Auguściński IIB, Alexander Hagge IIIF, Michał Podobieński ID.
GRATULUJEMY Katedrze Wychowania Fizycznego !

Chcesz wiedzieć więcej:Katedra WF