Osiągnięcia w roku 2013/2014

Primus Inter Pares 2014


Kamila Człapa z klasy IIIa- średnia ocen 5.50.



14 maja 2014r. Prezydent Miasta Torunia przyznał nagrody dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej (klasy programowo najwyższej) za rok szkolny 2013/2014. Laureatką nagrody z naszej szkoły jest Milena Hübner IIIa-finalistka XXXII Olimpiady Języka Łacińskiego.
23 czerwca 2014r. p.Anna Łukaszewska-Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty wręczyła dyplomy uznania Maciejowi Foremskiemu, Milenie Hübner i Kindze Gutkowskiej, którzy w tym roku szkolnym zdobyli tytuły finalistów w olimpiadach przedmiotowych. Specjalnymi dyplomami naszych uczniów uhonorował Prezydent Miasta Torunia p. Michał Zaleski.
Dyplomy uznania otrzymali także nauczyciele prowadzący uczniów.


V LO im. Jana Pawła II-II miejsce w Toruniu w sporcie!


Stypendyści 2013/2014

  • Kamila Człapa IIIa-Stypendium Prezesa Rady Ministrów,
  • Milena Hübner IIIa-Stypendium Prezydenta Miasta Torunia,
  • Joanna Koter If-Stypendium Prezydenta Miasta Torunia,
  • Karol Śliwiński IIc-Stypendium Rotariańskiego Funduszu Edukacyjnego Rotary Club w Toruniu,
  • Paulina Dykas IIa-Stypendium Rotariańskiego Funduszu Edukacyjnego Rotary Club w Toruniu,
  • Nikoletta Wicher If-Stypendium Zdolni na Start .

Z satysfakcją informujemy, że 10 uczniów V Liceum Ogólnokształcącego zostało stypendystami Starosty Toruńskiego na rok szkolny 2013/2014.
Aby otrzymać to stypendium trzeba zamieszkiwać na terenie powiatu toruńskiego i będąc uczniem szkoły ponadgimnazjalnej uzyskać na świadectwie średnią co najmniej 4.75 i bardzo dobre zachowanie.


Konkursy międzynarodowe
Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
  • Joanna Koter If
  • mgr A.Leszczyńska
  • bardzo dobry

Olimpiady

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Olimpiada Języka Łacińskiego
  • Milena Hübner IIIa
  • mgr E. Skórcz
  • finalistka
II Olimpiada Wiedzy o Bankach
  • Maciej Foremski Id
  • Kinga Gutkowska Id
  • Paulina Litwińczuk Id
  • mgr K. Rybicka
  • finalista
  • finalista
  • uczestnik etap centralny
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Michał Bering IIIa
  • mgr J. Tymiński
etap centralny
Olimpiada Net Masters Cup 2014
  • Mateusz Rutkiewicz IIb
  • Radosław Kolba IIb
  • Mikołaj Sumowski IIb
  • mgr A.Polewczyński
etap okręgowy
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Marta Włodkowska IIa,
  • Milena Hubner IIIa
  • mgr L. Szczepaniak
eliminacje ustne - etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Kacper Krzemkowski IIIa
  • mgr J. Tymiński
etap okręgowy
IX Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Magdalena Szatkowska IIIb
  • mgr K. Rybicka
etap II okręgowy
IX Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Maciej Foremski Id
  • mgr K. Rybicka
etap I okręgowy
Olimpiada Geograficzna
  • Nikodem Podgórski z Ia
  • Zuzanna Siodelska z IIIf
  • mgr M.Frommholz
etap okręgowy
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Kamila Człapa-IIIa
  • mgr L. Szczepaniak
etap okręgowy
Olimpiada Języka Łacińskiego
  • Eliza Kornalska IIIa
  • mgr E. Skórcz
etap okręgowy
XXXVII Olimpiada Języka Niemieckiego
  • Marianne Ginter IIId
  • mgr J. Dominiczak
etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie
  • Konstancja Łukasiak Ia,
  • Aleksandra Orłowska Ia,
  • Mateusz Grubba Ia
  • mgr P. Lelewski
etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Prawie
  • Patrycja Gębarska Ia
  • Laura Kujawa Ia
  • mgr P. Lelewski
etap okręgowy
XL Olimpiada Historyczna
  • Krokowski Mateusz IIIa

  • Klamczyńska Natalia Ia,
  • Górecka Aleksandra Ia
  • mgr J. Tymiński
  • mgr P. Lelewski
etap okręgowy
XXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Łukasz Nowicki IIIb
  • Bartosz Tokarski IIIb
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy

Konkursy Ogólnopolskie

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
I Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej
  • Joanna Koter If
  • mgr B.Schulz
wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs IBM Reading Companion Drużyna z IIc
  • Oliwia Kolek,
  • Anna Łapacz,
  • Zofia Wierzcholska,
  • Agata Wróbel
  • mgr B.Tomaszewska
  • mgr K. Rybicka
I miejsce
V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II
  • Rafał Makowski Ib
  • mgr L.Szczepaniak
Laureat-I miejsce
Ogólnopolski Konkurs "Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości Drużyna z klasy IId
  • Marcelina Lech
  • Michała Olender
  • Łukasz Ostrowski

Drużyna z klasy If

    Kamila Skórcz
  • Mateusz Marek Suchara
  • Aleksandra Dominika Szczepańska

Drużyna z klasy Id

  • Maciej Foremski
  • Paulina Litwińczuk
  • Kinga Gutkowska

Drużyna z klasy IId

  • Liliana Ryczek
  • Oliwia Czarnowska
  • Mateusz Graczyk
  • mgr K. Rybicka
  • II miejsce




  • III miejsce






  • wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Historyczny Drużyna
  • Maciej Rumiński IIe
  • Angelina Olszak Ia
  • Konrad Graczyk Ia
  • Jakub Witkowski Ia
  • mgr P.Lelewski
IV miejsce
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej
  • Natalia Jóźwiak IIF
  • mgr M.Prusakowska
  • finalistka
Ogólnopolski Konkurs Historyczny "WYGRAJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ Z WSAiB"
  • Rumiński Maciej IIE,
  • Olszak Angelika IA,
  • Graczyk Konrad IA,
  • Witkowski Jakub IA
  • mgr P. Lelewski
etap centralny
IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki "Na św. Walentego... RÓŻNE OBLICZA MIŁOŚCI"
    kategoria: wiersz
  • Maria Kielecka IIb
  • mgr D.Włoczewska
  • I miejsce

Konkursy i Olimpiady Wojewódzkie, Rejonowe, Miejskie, Szkolne

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
I Filmowa Gra Miejska
    Drużyna V LO
  • Patrycja Moskal IIa
  • Olga Pulikowska IIa
  • Marcin Skowroński IIa
  • Krzysztof Baranowski Ia
  • Maja Jankowiak Ia
  • Aleksandra Wiertel Ia
  • mgr L.Szczepaniak
III miejsce
Kujawsko-Pomorskie Zawody Matematyczne im.M.Rejewskiego
  • Mateusz Rutkiewicz IIb
  • mgr I.Szabelska
finalista
I Olimpiada Fizyczno-Fizyczna
  • Małgorzata Mohn Ib
  • Jakub Dziczek IIb
  • mgr T.Zakrzewski
  • I miejsce
  • I miejsce
Miejski Konkurs "Stary Toruń oczami młodych"
  • Zuzanna Skórcz Ia
  • mgr L.Szczepaniak
  • I miejsce

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Obrona Cywilna wokół nas 2014 -
Obrona Cywilna chroni Ciebie i Twoje otoczenie"
  • Aleksandra Kwiatkowska Ib
  • mgr P. Drążkowski
finał wojewódzki
  • wyróżnienie
Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Obrona Cywilna wokół nas 2014 -
Obrona Cywilna chroni Ciebie i Twoje otoczenie"
  • Klaudia Wasielewska Id
  • Sonia Jarmużewska Ie
  • Aleksandra Kwiatkowska Ib
  • mgr P. Drążkowski
etap miejski
  • I miejsce
  • II miejsce
  • III miejsce
III Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej 2014
  • Jakub Waczyński IIIf
  • Patryk Gouden IIIc
  • mgr P. Drążkowski
finał wojewódzki-V miejsce
III Wojewódzka Olimpiada Obrony Cywilnej 2014
  • Jakub Waczyński IIIf
  • Patryk Gouden IIIc
  • mgr P. Drążkowski
I miejsce-etap miejski, kwalifikacja do finału
Toruński Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
    Drużyna V LO
  • Marta Grabowska,
  • Oliwia Krzywdzińska,
  • Emilia Sobierajska
  • III miejsce
Wojewódzki Konkurs Matematyczny im. prof. Stefana Banacha
  • Joanna Koter IF
  • mgr A.Leszczyńska
  • finalistka
Wielki Konkursu Wiedzy Geograficznej-UMK
  • Tadeusz Krukar IIIb,
  • Konrad Karpiński IIIb
  • Bartosz Tokarski IIIb
  • mgr M. Frommholz
  • finaliści
Konkurs "One Actor Theatre"
  • Kinga Płachechecińska IIIA
  • mgr A.Woyda
  • Laurat-I miejsce
Wojewódzki Konkurs Fizyczny
  • Michał Ranachowski IIIb
  • mgr E.Fisz
  • Laureat
Konkurs im. Elżbiety Zawackiej-Oni tworzyli naszą historię
  • Marcjanna Tomczewska IIC
  • mgr J.Tymiński
  • Laurat-I miejsce
Gra terenowo-sprawnościowa "O Szablę Rotmistrza"
    Drużyna V LO
  • Jakub Kapela 1D,
  • Jakub Kasprzak 2C,
  • Manuela Midura 2C,
  • Rieger Robin 2E,
  • Jan Wiśniewski 3A,
  • Tomasz Rusek 3B,
  • Patryk Gouden 3C,
  • Michał Maćkiewicz 3c,
  • Jakub Waczyński 3F
  • mgr J.Tymiński
III miejsce
II Konkurs Historyczny "Militarny Toruń"
    drużynowo
  • Borys Soszyński IA, Maciej Rumiński IIE, Mateusz Jarliński IIe
    indywidulanie
  • Borys Soszyński IA
  • Maciej Rumiński IIE
  • Mateusz Jarliński IIE
  • mgr P.Lelewski
  • Laureaci I miejsce
  • Laureat I miejsce
  • Laureat II miejsce
  • Laureat III miejsce

IV Kujawsko-Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i przyjazny region".
  • Wojciechowski Karol IIa
  • mgr P.Drążkowski
  • etap centralny
Konkurs "Świadomy ubezpieczony - krok ku dorosłości" -UMK
  • Maciej Foremski Id
  • Katarzyna Brzezińska Id
  • Patryk Kuik Ib
  • mgr K. Rybicka
  • Laureat I miejsce
  • wyróżnienie-IV miejsce
  • wyróżnienie-IV miejsce
Szkolny Konkurs Fotograficzny
  • Nikoletta Wicher If
  • Agnieszka Stencel Ic
  • mgr A. Józefiak
  • I miejsce
  • wyróżnienie
Szkolny Konkurs Literacki
    Kategoria: opowiadanie
  • Filip Krzemieniecki IIc i Aleksander Kleszcz IId
  • Jerzy Jackiewicz IIIb
    Kategoria: wiersz
  • Nikoletta Wicher If
  • Jerzy Jackiewicz IIIb
  • mgr A. Józefiak
  • I miejsce
  • I miejsce
  • Wyróżnienie
  • I miejsce
  • wyróżnienie
Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
  • Michalina Majewska IIIe,
  • Agata Piasecka IIIe,
  • Jakub Szołonik IIIe
  • mgr B.Tomaszewska
finał
X Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
    drużyna V LO
  • Kamil Bojarski IIb,
  • Karol Wojciechowski IIa,
  • Anna Łapacz IIc
  • mgr J.Tymiński
IV miejsce
Wojewódzki Konkurs Recytatorski Głos Steda
  • Konrad Graczyk Ia
  • mgr L. Szczepaniak
Laureat I miejsce
Debata Oksfordzka-" „Ta izba opowiada się za autonomią dla Górnego Śląska” ."
    Drużyna V LO:
  • Jakub Dziczek IIb,
  • Paulina Dykas IIa
  • Tomasz Danicki IIb
  • mgr M Jadczak
wygrana
/V LO kontra GIL/
Miejski Turniej debat-2013/2014
    Drużyna V LO:
  • Jakub Dziczek IIb,
  • Paulina Dykas IIa
  • Tomasz Danicki IIb
  • mgr M Jadczak
III miejsce
Debata Oksfordzka-"Związki zawodowe spowalniają modernizację kraju"
    Drużyna V LO:
  • Jakub Dziczek IIb,
  • Paulina Dykas IIa
  • Tomasz Danicki IIb
  • mgr M Jadczak
wygrana
/V LO kontra VII-finał turnieju/
Debata Oksfordzka-"Ta izba uważa, że metropolia Bydgosko-Toruńska jest warunkiem rozwoju obu miast"
    Drużyna V LO:
  • Jakub Dziczek IIb,
  • Paulina Dykas IIa
  • Tomasz Danicki IIb
  • mgr M Jadczak
wygrana
/V LO kontra VII LO/
Debata Oksfordzka-"Zachowanie cenzusu wyborczego pozwalającego na głosowanie od 18 roku życia grozi „pełzającą gerontokracją.”"
    Drużyna V LO:
  • Jakub Dziczek IIb,
  • Paulina Dykas IIa
  • Tomasz Danicki IIb
  • mgr M Jadczak
wygrana
/V LO kontra X LO/

Osiągnięcia sportowe

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Mistrzostwa V LO w strzelaniu biathlonowym
  • Robin Rieger Ie
  • Katarzyna Walter If
  • Aleksander Hagge Ie
mgr P.Drążkowski
  • I miejsce
  • II miejsce
  • III miejsce
Zawody strzeleckie "Monte Cassino"> Indywidualnie
  • Mateusz Rogalski IIe
    Drużynowo
  • Mateusz Rogalski IIe
  • Robin Riegel IIe
  • Hubert Rychel Ie
    Drużynowo
  • Milena Sierocka Ie
  • Róża Popielarska Ie
  • Aleksander Hagge Ie
  • mgr P.Drążkowski
  • III miejsce



  • II miejsce



  • III miejsce
Mistrzostwa Torunia w Siatkówce Plażowej
  • Ania Lewandowska
  • Ewa Gustowska
  • nauczyciele wf
  • I-miejsce-złoty medal
Indywidualne Mistrzostwa Torunia Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce
    Bieg na 400m-chłopcy
  • Mateusz Gliszczyński IId
    Bieg na 100m-chłopcy
  • Michał Olender
    Bieg na 200m-chłopcy
  • Artur Słupski
  • Michał Maćkiewicz
    Skok w dal-chłopcy
  • Maciej Krzywdziński
    Skok w dal-dziewczęta
  • Natalia Małachowska
    Sztafeta dziewcząt- 4x100
  • Julia Olszewska Ia,
  • Anna Kazimierczak Ia,
  • Dominika Kolańska Ie
  • Natalia Małachowska IIe
    Sztafeta chłopców-4x100
  • Artur Słupski IId
  • Michał Olender IId
  • Łukasz Ostrowski IId
  • Mateusz Gliszczyński IId
    Skok wzwyż
  • Dominika Kolańska
  • nauczyciele wf
  • I-miejsce-złoty medal


  • I-miejsce-złoty medal


  • I-miejsce-złoty medal
  • II-miejsce-srebrny medal

  • II-miejsce-srebrny medal


  • I-miejsce-złoty medal




  • I-miejsce-złoty medal





  • I-miejsce-złoty medal





  • III-miejsce-brązowy medal

Międzyszkolna Liga Strzelecka Szkół Ponadgimnazjalnych-w
Strzelaniu z Broni Sportowej (50 m)
    I Drużyna V LO
  • Milena Sierocka Ie,
  • Mateusz Rogalski IIe
  • Robin Riegel IIe
    II Drużyna V LO
  • Hubert Rychel Ie,
  • Przemysław Lewandowski IIId,
  • Adam Zbijewski IIIb
    indywidualnie
  • Mateusz Rogalski IIe
  • mgr P. Drążkowski
  • II miejsce



  • III miejsce



  • III miejsce
Toruńska Liga Koszykówki Szkół Średnich Drużyna koszykówki
    • Kotarski Adrian IIId,
    • Rumiński Marcin IIId,
    • Kuik Krzysztof IIIb,
    • Nowakowski Jakub IIIb,
    • Nowicki Łukasz IIIb,
    • Błaszkiewicz Kevin IIIf,
    • Krzywdziński Marcin IId,
    • Rożniakowski Piotr IId,
    • Janiszewski Jędrzej IId,
    • Chodyra Damian IIf,
    • Hałabuza Kamil Ib,
    • Kuik Patryk Ib
  • mgr P. Drążkowski
II-miejsce-srebrny medal
Mistrzostwa Torunia Ponadgimnazjalna Liga Siatkówki Drużyna siatkówki
  • Mateusz Graczyk,
  • Krzysztof Kuik,
  • Patryk Gburek,
  • Kamil Hałabuza,
  • Robin Laskowski,
  • Tomasz Warszewski,
  • Oskar Banaszkiewicz,
  • Mikołaj Wojciechowski,
  • Radek Kęder
nauczyciele wf I-miejsce-złoty medal
Mistrzostwa Torunia Ponadgimnazjalna Liga Siatkówki Drużyna siatkówki
  • Anna Lewandowska,
  • Ewa Gustowska,
  • Natalia Małachowska,
  • Agata Stankiewicz,
  • Marcelina Komorniczak,
  • Agnieszka Chłodowska,
  • Klaudia Kukowska,
  • Agata Bulińska,
  • Aleksandra Dudek,
  • Hanna Sikora
nauczyciele wf II-miejsce
Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych
    Ping-Pong
  • Michalina Tomczak,
  • Agnieszka Stencel
  • Paulina Litwińczuk
  • nauczyciele wf
I-miejsce-złoty medal
Międzyszkolny Drużynowy Turniej Szachowy
  • Maciej Dąbkowski,
  • Zuzanna Kukielska
  • Paweł Miler,
  • Piotr Mrówczyński,
  • Damian Śliwicki
  • Daria Zielińska
  • nauczyciele wf
II miejsce -etap miejski
Indywidualne Mistrzostwa Torunia w Biegach Przełajowych
    Bieg Szkół Ponadgimnazjalnych
  • Mateusz Gliszczyński IId
  • Artur Słupski Ib
  • nauczyciele wf
  • Mistrz Torunia
  • Wicemistrz Torunia
Drużynowe Mistrzostwa Torunia w Biegach Przełajowych
    Drużyna V LO-chłopcy:
  • Mateusz Gliszczyński IId,
  • Artur Słupski Ib,
  • Hubert Rychel Ie,
  • Mateusz Suchara If,
  • Mateusz Gajtkowski IIIb,
  • Jakub Nowakowski IIIb,
  • Bartosz Tokarski IIIb,
  • Grzegorz Skrzypiec IIb,
  • Michał Olender IId


    Drużyna V LO-dziewczęta
  • Zuzanna Kukielska IIa,
  • Kamila Człapa IIIa,
  • Zofia Wierzcholska IIc,
  • Agnieszka Janik Ia,
  • Anna Kaźmierczak Ia,
  • Katarzyna Dragan Id
  • Aleksandra Jobska Id
  • nauczyciele wf
II miejsce



IV miejsce
Mistrzostwa Torunia w pływaniu
  • Agnieszka Janik Ia,
  • Anna Imalska Ia,
  • Aleksandra Jobska Id,
  • Matylda Halecka IIe
  • nauczyciele wf
II miejsce drużynowo
II m-ce sztafeta 4x50 m stylem dowolnym
Mistrzostwa Torunia w pływaniu
  • Aleksandra Jobska Id
  • Agnieszka Janik Ia
  • nauczyciele wf
II miejsce indywidualnie-w stylu klasycznym
III miejsce indywidualnie- w stylu klasycznym