Osiągnięcia 2014/2015

Anna Imalska ( IIa) jest laureatką, zdobywczynią 5 wyróżnień
Otrzymała wyróżnienia :od Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania,
firmy Microsoft, firmy P&G, Fundacji Liderek Biznesu, Szefa Służby Cywilnej;
nagroda specjalna -wizyta studyjna w Brukseli ufundowana przez europosła T. Zwiefkę; zaproszenie na staż z Ministerstwa Środowiska. Brawa!
Ogólnopolski program rozwojowy i konkurs literacki Jestem szefową
Najwyższą średnią osiągnęła klasa: If-4,29, II miejsce zajęła klasa Ie -4,25, a na miejscu III jest klasa Ic -4,22.
Puchar przechodni Dyrektora V LO w kategorii frekwencji zdobyła klasa Ie.
44 uczniów klas 1-2 ukończyło ten rok z wyróżnieniem.
Indywidualnie-najwyższą średnią osiągnęła Nicoletta Wicher IIf-5,75 !
Brawa!
Klasyfikacja klas I-II
24 kwietnia kolejny rocznik w historii Szkoły otrzymał tytuł absolwentów V LO im. JP II w Toruniu. Tym bardziej jest to dla nas powód do zadowolenia, że wszyscy uczniowie klas III-ich ukończyli szkołę.
W tym roku Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o przyznaniu dwóch tytułów Primus Inter Pares dla:
Karola Śliwińskiego IIIc- średnia ocen 5,39 oraz dla Zuzanny Skuzy IIIe - średnia ocen 5,37.
To nie koniec dobrych wiadomości!- aż 24 uczniów klas trzecich ukończyło edukację na poziomie średnim z wyróżnieniem.
Absolwenci 2015
W 40 rocznicę olimpiady historycznej 10 stycznia 2014 p. prof. Maria Jadczak otrzymała medal za laureatów i finalistów olimpiady historyczne oraz moderowanie prac środowiska nauczycieli historii w Toruniu.
Kolejny nauczyciel naszej Szkoły został wyróżniony za swój długoletni wysiłek! p.Jacek Tymiński otrzymał medal „Zasłużony dla Olimpiady Historycznej” nadany przez Polskie Towarzystwo Historyczne z okazji 40–lecia tej olimpiady. Medal ten jest wyrazem uznania dla p. J. Tymińskiego za przygotowanie licznych laureatów i finalistów tych zawodów przedmiotowych. Dołączamy się do gratulacji!
Stypendyści projektu "Zdolni na Start"
  • Adrian Hajdukiewicz Ib
  • Dawid Gładysz If
  • Kinga Gutkowska IId
  • Nikoletta Wicher IIf
Miło nam zakomunikować, że mamy w naszym gronie nauczyciela z tytułem honorowym Profesora Oświaty. Tytuł ten nadawany jest przez Ministra Edukacji na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty. Otrzymują go nauczyciele posiadający znaczący i uznany dorobek zawodowy.
Pani Profesor Marii Jadczak serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
w pracy edukacyjno-wychowawczej.
Profesor Maria Jadczak
Dziesięcioro uczniów naszej szkoły spełniło kryteria i będzie otrzymywać stypendia w roku szkolnym 2014/2015.
Aby ubiegać się o stypendium trzeba zamieszkiwać na terenie powiatu toruńskiego i w szkole ponadgimnazjalnej na świadectwie uzyskać średnią co najmniej 4,75 oraz bardzo dobre zachowanie.
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy wysokich wyników w nauce również w bieżącym roku szkolnym.
Stypendia Starosty Toruńskiego
Specjalne wyróżnienie dla V LO im. JPII w Toruniu w Konkursie Wojewódzkim "My, Europejczycy" za najliczniejszą reprezentację w finale konkursu.
Prace konkursowe naszych uczniów Zobacz

Olimpiady

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
I Olimpiada Kreatywności
  • Anna Bujewska Ie
  • Paula Czaplewska Ie
  • Julia Konopacka Id
  • mgr K. Rybicka
  • Laureat-III miejsce
  • Laureat-III miejsce
  • Laureat-III miejsce

III Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Maciej Foremski IId
  • mgr K. Rybicka
  • finalista
III Olimpiada Wiedzy o Bankach
  • Adrian Hajdukiewicz Ib
  • Jakub Kwiatkowski Id
  • mgr K. Rybicka
  • finalista
  • finalista
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Marta Włodkowska-IIIa
  • mgr L.Szczepaniak
etap ustny
XXX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
  • Patrycja Kroskowska IIIf
  • Marta Majbrodzka IIIf
  • Maria Wierzejewska IIIf
  • mgr. J. Gancarz
etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie
  • Barbara Matusiak IIA
  • Konstancja Łukasiak IIA
  • Agnieszka Janik IIA
  • mgr P.Lelewski
etap okręgowy
III Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Adrian Szwedkowicz Id
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Milena Szczęsna IIc
  • Paulina Dykas IIIa
  • mgr M.Gumowska
  • mgr L.Szczepaniak
etap okręgowy
I Olimpiada Kreatywności
  • Kacper Łydziński Ib
  • Adam Szczepański Ib
  • Szymon Żebrowski Ib
  • Jan Bajko Ib
  • Adrian Hajdukiewicz Ib
  • Jakub Łukomski Ib
  • Adam Gutowski Id
  • Magdalena Milecka Id
  • Joanna Popławska-Ziętek Id
  • Mateusz Grubba IIa
  • Maja Jankowiak IIa
  • Rafał Makowski IIa
  • Katarzyna Dragan IId
  • Miłosz Kopczewski IId
  • Tomasz Warszewski IId
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy
X Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Maciej Foremski IId
  • mgr K. Rybicka
II etap okręgowy--26 miejsce
X Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Mateusz Gliszczyński IIId
  • mgr K. Rybicka
I etap okręgowy
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH
  • Tomasz Danicki IIIb
  • mgr E.Fisz
etap okręgowy
XLI Olimpiada Historyczna
  • Natalia Klamczyńska IIa
  • Karol Śliwiński IIIc
  • mgr P. Lelewski
  • mgr J. Tymiński
etap okręgowy
XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Maciej Foremski IId
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy
Olimpiada Języka Łacińskiego
  • Natalia Olaś IIIa
  • Dominika Wielgucka IIIa
  • mgr E. Skórcz
etap okręgowy

Konkursy Ogólnopolskie

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Ogólnopolski program rozwojowy i konkurs literacki Jestem szefową
  • Anna Imalska IIa
mgr L. Szczepaniak laureat
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Ogólnopolski Konkurs na opowiadanie
  • Natalia Lewandowskiej If
  • mgr A. Józefiak
I miejsce
CEMS Chance 2015
  • Joanna Popławska-Ziętek Id
  • mgr K. Rybicka
kwalifikacja do projektu-40 uczniów z Polski
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka
  • Mieszko Krychniak IIb
  • Adrian Hajdukiewicz Ib
  • Patryk Kuik IIb
  • mgr T.Zakrzewski
  • wyróżnienie
X Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości
  • Zespół 1: Zofia Orłowska, Weronika Domagalska, Zofia Małoń-Ic
  • Zespół 2: Weronika Jurkiewicz, Paulina Litwińczuk, Michał Piernik-IId
  • Zespół 3: Aleksander Grabowski, Kacper Klejna, Szymon Żebrowski-Ia
  • Zespół 4: Aleksander Morawa, Oskar Lewandowski, Karol de Tillier-Ie
  • mgr K. Rybicka
etap wojewódzki
-II miejsce zespół 1
VII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej
  • Natalia Jóźwiak IIIF
  • mgr M. Prusakowska
Finał
Ogólnopolski Konkurs "Sowa matematyczna"
    Drużyna V LO
  • Jakub Kwiatkowski ID,
  • Filip Murawski IF,
  • Adrian Hajdukiewicz IB,
  • Michał Jabłoński IB
  • mgr T.Zakrzewski
II etap
Ogólnopolski Konkurs „#transport #słowo #obraz”
  • Aleksandra Kwiatkowska IIb
  • mgr L.Szczepaniak
Laureat-III miejsce
Konkurs Ogólnopolski-XIII Szkolna Internetowa Gra Giełdowa
  • Mieszka Krychniaka IIb,
  • Roberta Chmiela IIb,
  • Tomasza Gerca IIb,
  • Karola Krajewskiego IIb
  • mgr K. Rybicka
24 miejsce w kraju!
XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Ekonomii im. Prof.K. Sokołowskiego
  • Maciej Foremski IId
  • mgr K. Rybicka
Laureat-VIII miejsce
II Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”
  • Aleksandra Kwiatkowska IIb
  • Izabella Rokicka IIb
  • mgr L. Szczepaniak
  • Laureat-I miejsce
  • wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mediach
  • Agnieszka Janik IIa
  • Anna Imalska IIa
  • Zofia Wierzcholska IIIc
  • mgr P.Lelewski
  • mgr L.Szczepaniak
  • mgr M. Gumowska
etap okręgowy
Symulacja Ogólnopolska Fair Play Bank 2
  • Unique Bank Marysia Kielecka, Mikołaj Klimek,
    Marta Szcześniewska, Anna Ordońska, Karolina Dyjach-IIIb

  • Kamil
    Bodnar, Adrian Chojecki, Patryk Goleniewski, Bartek Korcala, Jakub
    Kwiatkowski-Id
  • mgr K. Rybicka
  • 15 miejsce

  • 24 miejsce
Ogólnopolski Konkurs Filmowy "Strzał w dziesiątkę"
  • Patrycja Moskal IIIa
  • Olga Pulikowska IIIa
  • Marcin Skowroński IIIa
  • mgr L.Szczepaniak
Laureat-V miejsce
XVI Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie.
  • Litwin Damian
  • Halecka Matylda
  • Jarliński Mateusz
  • Kapela Jakub
  • Karczmarczyk Paulina
  • Pawłowski Marek
  • Szypryt Mateusz
  • mgr P. Lelewski
  • v-ce mistrzostwo Polski
  • v-ce mistrzostwo Polski
  • IV miejsce
  • IV miejsce
  • IV miejsce
  • IV miejsce
  • IV miejsce

Konkursy i Olimpiady Wojewódzkie, Rejonowe, Miejskie, Szkolne

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Konkurs UMK- "Świadomie ubezpieczony-krok ku dorosłości"
  • Michał Król IId
  • Barbara Bronżkiewicz IId
mgr K. Rybicka
  • laureat-I miejsce
  • laureat-II miejsce
Turniej o płaszcz Komptura Drużyna V LO
  • Agata Warejko Ie, Paula Czaplewska Ie,
  • Wiktoria Bukowska Ib, Hubert Osetek Ib, Auguściński Marcin Ib,
  • Kapela Jakub IIe,
  • Dąbrowski Jakub IIa, Tarkowski Borys IIa,
  • Pakulski Marcin IIb, Słupski Artur IIb, Zaradny Amadeusz IIb, Kuik Patryk IIb
  • mgr P.Drążkowski
Lauraci-I miejsce
Konkurs Wojewódzki "OZE dobre praktyki"
  • Miłosz Krupa Ic
  • mgr K. Rybicka
Laureat-I miejsce
Puchar Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w IV Wojewódzkiej
Olimpiadzie Obrony Cywilnej
  • Damian Litwin IIb
  • Jakub Kapela IIe
mgr P. Drążkowski Laureaci- I miejsce
Rejonowy konkurs plastyczny Obrona Cywilna wokół
nas: "Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo"
  • Aleksandra Kwiatkowska IIb
  • Paulina Kuźmicz Ic
mgr P. Drążkowski
  • II miejsce
  • III miejsce
XXIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
  • Damian Litwin,
  • Paulina Karczmarczyk,
  • Mateusz Szypryt,
  • Jakub Kapela,
  • Marek Pawłowski
mgr P. Lelewski Laureaci- I miejsce
Mistrzostwa Laser Game Khet-turniej I
  • Damian Śliwicki II B
  • Aleksandra Siwczyńska IIB
  • Alicja Olesińska II B
mgr T. Zakrzewski
  • II miejsce
  • IV miejsce
  • V miejsce
Konkurs Wiedzy o Toruniu
  • Anna Gliszczyńska IF
  • Marika Leitgeber IE
  • Magdalena Tomaszewska IC
  • mgr J. Tymiński
  • mgr P. Lelewski
  • mgr P. Lelewski
  • Laureat-III miejsce
  • X miejsce
  • finalistka
Konkurs Wiedzy o Militarnym Toruniu i Twierdzy Toruń.
    drużyna V LO
  • Borys Soszyński
  • Mateusz Jarliński
  • Maciej Rumiński
  • mgr P. Lelewski
  • II miejsce
XX Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”
  • Natalia Jóźwiak IIIf
  • mgr M.Prusakowska
  • Laureat
Konkurs im. Elżbiety Zawackiej "Oni tworzyli naszą historię"
  • Marcjanna Tomczewska IIIc
  • Karol de Tillier Ie
  • mgr J. Tymiński
  • Laureat-I miejsce
  • Laureat-II miejsce
Kujawsko-Pomorska Olimpiada o Bezpieczeństwie
  • Grupa Kajetan 3b
  • Gawroński Łukasz 1c
  • Wojciechowski Karol 3a
  • mgr P.Drążkowski
  • Laureat-VII
  • Laureat-IX
  • Laureat-XII
Kujawsko-Pomorska Olimpiada o Bezpieczeństwie
  • Milecka Magdalena 1d
  • mgr P.Drążkowski
finał
Kujawsko-Pomorska Olimpiada o Bezpieczeństwie
  • Daśko Paulina 1a
  • Bajko Jan 1b
  • Godkowska Urszula 1e
  • mgr P.Drążkowski
II etap
Konkurs artystyczno - literacki, kategoria PLASTYKA pt."Twarze dziecka, oblicza dzieciństwa"
  • Urszula Godkowska Ie
  • mgr S.Kwiatkowska
  • III miejsce
Gra miejska-"Złodzieje Zgody"
  • Sara Karaszewska IIc
  • Marta Grabowska IIc
  • Juliusz Biegalski IIc
  • Norbert Woźniewicz IIc
  • Emilia Sobierajska IIc
  • mgr M. Jadczak
  • mgr K. Wijaczka
  • I miejsce

Konkurs Wojewódzki "My, Europejczycy"
  • Oliwia Dziopa IIIa
  • Daria Betlejewska IIIa
  • Michał Balewski IIIa
  • mgr L. Szczepaniak
  • III miejsce
  • wyróżnienie
  • wyróżnienie

Osiągnięcia sportowe

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Zawody strzeleckie z okazji 71 rocznicy bitwy o Monte Cassino Drużyna V LO
  • Milena Sierocka IIe
  • Alexander Hagge IIe
  • Hubert Rychel IIe
mgr P.Drążkowski II miejsce
Mistrzostwa Torunia Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Drużyna V LO
  • Sara Breńska IB,
  • Paulina Kuźmicz IC
  • Agnieszka Stencel IIC
mgr M. Schmidt II miejsce
Halowe Mistrzostwa Torunia
w Lekkiej Atletyce
kategoria: chłopcy
  • Michał Olender IIId I m–40m, I m–sztafeta 4x200m
  • Damian Stybowski IIIf III m–40m, I m-sztafeta 4x200m
  • Artur Słupski IIb I m-200m, I m-sztafeta 4x200m
  • Mateusz Gliszczyński IIId I m-600m, I m-sztafeta 4x200m
  • Mateusz Suchara IIf III m-600m
  • Adrian Brzeziński Adrian If II m–skok w dal
  • Bartosz Gzubicki IIIb
  • Mateusz Słowik IIIb
  • Marcin Auguściński Ib
  • Jakub Kwiatkowski Id
  • Hubert Rychel IIe
  • Karol de Tillier Ie
  • Michał Bochenek Ia
  • Michał Pawlik Id
nauczyciele wf Mistrzowie Torunia-I miejsce
Halowe Mistrzostwa Torunia
w Lekkiej Atletyce
kategoria: dziewczęta
Wiktoria Bukowska IB I m-600m
Ksenia Gruszecka IIE
Dominika Cicha IIIA
Anna Kaźmierczak IIA III m-sztafeta 4x200m
Anna Gliszczyńska IF III m-sztafeta 4x200m
Anna Nawrot IA III m-sztafeta 4x200m
Klaudia Szmigiel IIIF
Iza Kozłowska IIIF III m-sztafeta 4x200m
Anita Kowalska IIIF
Agata Wiśniewska IE
Klaudia Wójcik IA
Dominka Kolańska IIE
nauczyciele wf V-ce mistrzostwo Torunia-miejce II
Mistrzostwa Województwa
Kujawsko-Pomorskiego w Piłce Siatkowej
kategoria: chłopcy
  • Mateusz Graczyk, Rafał Nowakowski,
  • Paweł Pomorski, Tomasz Warszewski,
  • Robin Laskowski, Mikołaj Wojciechowski,
  • Kacper Klejna, Kamil Hałabuza,
  • Patryk Gburek, Radek Kęder,
  • Mikołaj Tempczyk
mgr D. Lerch III miejsce- medal brązowy
Ponadgimnazjalna Liga Siatkówki
kategoria: chłopcy
  • Mateusz Graczyk, Rafał Nowakowski,
  • Paweł Pomorski, Tomasz Warszewski,
  • Robin Laskowski, Mikołaj Wojciechowski,
  • Kacper Klejna, Kamil Hałabuza,
  • Patryk Gburek, Radek Kęder,
  • Mikołaj Tempczyk
mgr D. Lerch Mistrzostwo Torunia- medal złoty
Ponadgimnazjalna Liga Siatkówki
kategoria: dziewczęta
  • Zuzanna Pulikowska, Agata Stankiewicz,
  • Agnieszka Chłodowska, Aleksnadra Bulińska,
  • Hanna Sikora, Patrycja Elzanowska,
  • Julia Olejniczak, Kamila Dyraga,
  • Aleksandra Dudek, Ksenia Jankowska,
  • Anna Drapiewska, Ola Suska,
  • Oliwia Brzezińska
mgr A. Niezgoda Mistrzostwo Torunia- medal złoty
Mistrzostw Torunia w halowej piłce nożnej
kategoria: dziewczęta
  • Magda Milecka Id,
  • Agata Wiśniewska IIe,
  • Dominika Cicha IIIa,
  • Klaudia Szmigiel IIIf, Kinga Nadolna IIIf,
    Anita Kowalska IIIf
  • Kinga Kotkiewicz Ia, Paulina Litwińczuk IId
mgr A. Niezgoda V-ce mistrzostwo - medal srebrny
Toruńska Liga Koszykówki Szkół Ponadgimnazjalnych
  • Rutkowski Karol Ia,
  • Bodnar Kamil i Kwiatkowski Jakub Id,
  • Gawroński Łukasz i Kulla Michał Ic,
  • Hałabuza Kamil i Kuik Patryk IIb,
  • Krzywdziński Maciej, Rożniakowski Piotr i Graczyk Mateusz IIId,
  • Chodyra Damian i Janiszewski Jędrzej IIIf
mgr P. Drążkowski III miejsce
Biegi Przełajowe-Mistrzostwa Torunia
kategoria: chłopcy
  • M.Gliszczyński III D,

  • A.Słupski II B,

  • H.Rychel II E, M.Suchara II F, G.Skrzypiec III B, J.Kaczor III B, A.Hajdukiewicz I B.
nauczyciele wf
  • złoty medal indywidualnie
  • brązowy medal indywidualnie

  • I miejsce-drużynowo
Biegi Przełajowe-Mistrzostwa Torunia
kategoria: dziewczęta
  • W.Bukowska IB
  • M.Napieralska IE, A.Nawrot IA, A.Gliszczyńska ID, K.Mienik IID, A.Wiśniewska IIE, K.Dragan IID.
nauczyciele wf
  • brązowy medal indywidualnie



  • II miejsce-drużynowo
Toruńska Liga Szóstek Piłkarskich
  • Mateusz Kwiatkowski i Marcin Auguściński Ib,
  • Szymon Żebrowski i Radosław Kuzimkowski Ia,
  • Jakub Kwiatkowski Id (najlepszy strzelec drużyny),
  • Łukasz Łochocki, Kamil Serocki, Artur Słupski, Marcin Pakulski i Tomasz Gerc IIb,
  • Hubert Rychel IIe i Maciej Rumiński IIIe
mgr M. Frommholz I miejsce - VI Liga, awans do V Ligi
Turniej szkolny - futsal
  • Klasa IIb
  • Klasa IIIa
  • Klasa IIe
  • Belfers
mgr M. Frommholz
  • I miejsce
  • II miejsce
  • III miejsce
  • IV miejsce