2015/2016

Osiągnięcia

V LO zajęło II miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w punktacji drużynowej (dziewcząt i chłopców) w rywalizacji sportowej trwającej cały rok (lekka atletyka, siatkówka, koszykówka, p.reczna, p.nożna, unihokej, szachy, pływanie itp)
To już drugi raz uzyskaliśmy tak dobry wynik. W nagrodę szkoła otrzymała 4500 zł na zakup sprzętu sportowego.
Brawa dla wszystkich którzy przyczynili się do tego sukcesu!!!
Kochamy SPORT
29 kwietnia w gościnnych progach sali kinowej Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu odbyła się bardzo ważna uroczystość. Po raz kolejny pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły rocznik 2015/2016.
Wśród tych uczniów dwoje uzyskało tytuł Primus Inter Pares.

Nikoletta Wicher IIIf ukończyła szkołę ze średnią na świadectwie końcowym-5,75
Maciej Foremski IIId przez trzy lata uzyskał:
-tytuł finalisty II Olimpiady Wiedzy o Bankach
-tytuł finalisty III Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania
-tytuł laureata IV Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania
-tytuł finalisty XI Olimpiady Przedsiębiorczości
-tytuł laureata XXIX Olimpiady Wiedzy o Ekonomii
-tytuł laureata XVII i XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. prof. Sokołowskiego
-tytuł laureata /I miejsce/ -w Konkursie "Świadomy, ubezpieczony krok w przyszłość" /2013/2014/
Wielu uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem i specjalne nagrody za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych.
Jesteśmy z Was dumni i życzymy wielu sukcesów w najlepszych uczelniach w Polsce i za granicą

Pożegnanie absolwentów

Uczniowie klasy IA: Bartosz Zdunek i Marek Mikołajczyk, oraz nauczyciel historii p.Maria Jadczak dostali się do programu na temat historii XX wieku realizowanego przez Fundację Bronisława Geremka. Nasza reprezentacja znalazła się w 30-tce realizującej ten ogólnopolski projekt Historia XX wieku
Spektakl :"Rozmowy zmarłych" Teatru Piątka został uznany za najlepszy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na etapie wojewódzkim i zakwalifikowany do etapu ogólnopolskiego III Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół. Teatr Piątka
  • Najwyższą średnią w I semestrze uzyskała klasa Ie-4,40, na drugim miejsce jest klasa Id ze średnią 4,28, a na trzecim klasa If z wynikiem 4,19.
  • Z klas drugich najwyższą średnią ma klasa IId-4,05,
  • wśród klas trzecich na pierwszym miejscu jest klasa 3f ze średnią, 4,02.

    Indywidulanie:

    • 1/Nikoletta Wicher 3f uzyskała średnią 5,50,
    • 2/Dominik Kubiaczyk 2b-średnia 5,36,
    • 3/Katarzyna Jeżewska 2f-średnia 5,33.

    Aż 38 uczniów uzyskało średnią od 4,75 do 5,50.
    Mistrzem frekwencji jest klasa 2e.
    Wielkie brawa dla wszystkich!

wyniki semestralne
p.Katarzyna Rybicka uzyskała tytuł najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości w II edycji projektu "Lekcja przedsiębiorczości" WSB Toruń.
>>O projekcie<<

Olimpiady

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
IV Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Maciej Foremski IIId
  • mgr K. Rybicka
Laureat
XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Maciej Foremski IIId
  • mgr K. Rybicka
Laureat
Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Agata Konrad IIa
  • mgr L. Szczepaniak
Finalistka
XI Olimpiada Podstaw Przedsiębiorczości
  • Maciej Foremski IIId
  • mgr K. Rybicka
Finalista
XX Olimpiada Wiedzy o Żywieniu
i Żywności
  • Milena Napieralska IIe
  • mgr J.Piotrowska
Finalistka
XXXI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
  • Agnieszka Żurawska If
  • Dawid Gładysz IIf
  • Wiktoria Jankowska Ie
  • mgr J.Gancarz
  • mgr J. Piotrowska
etap okręgowy
VI Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową
  • Sylwia Ogrodowska Id
  • mgr B.Tomaszewska
etap okręgowy
IV Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Adrian Hajdukiewicz IIb
  • Sylwia Ogrodowska Id
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy
LVII Olimpiada Wiedzy
o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Krzysztof Baranowski IIIa
  • mgr P. Lelewski
etap okręgowy
Ogólnopolska Olimpiada
o Państwie i Prawie
  • Michalina Lipińska IIc
  • Michał Kulla IIc
  • Patrycja Gębarska IIIa
  • Julia Jarema Szechowicz IIIa
  • mgr P. Lelewski
etap okręgowy
XI Olimpiada Podstaw Przedsiębiorczości
  • Adrian Hajdukiewicz IIb
  • Bartosz Korcala IId
  • Jakub Kwiatkowski IId
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy
XLII Olimpiada Geograficzna
  • Zofia Małoń IIc
  • mgr M.Frommholz
etap okręgowy
XXXI Olimpiada Języka Łacińskiego
  • Angelika Olszak IIIa
  • mgr E. Skórcz
etap okręgowy
XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej
  • Michał Bochenek IIa
  • Damian Śliwicki IIIb
  • Rafał Makowski IIIa
  • mgr D. Włoczewska
etap okręgowy
XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Adrian Hajdukiewicz IIb
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy

Konkursy Ogólnopolskie

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
I Ogólnopolski Konkurs Matematyka & GeoGebraMaGIK
  • Amadeusz Zaradny III B
  • mgr T. Zakrzewski
  • Laureat
Międzynarodowy Konkurs "Kangur matematyczny"
  • Dominik Kubiaczyk IIB
  • mgr T. Zakrzewski
wyróżnienie (nagroda II stopnia)
XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
  • Michał Bochenek IIa

  • mgr D.Włoczewska
  • finalista
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ŚWIĘTE SŁOWA Stefana Kardynała Wyszyńskiego
  • Teresa Kamyszek Ic
  • mgr D.Włoczewska
  • wyróżnienie
Reprezentanci woj. kujawsko-pomorskiego na XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
  • Marek Mikołajczyk Ia
  • Michał Ochociński Ia
  • mgr L. Szczepaniak
  • Laureaci etapu wojewódzkiego

III Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół.
    Zespół teatralny PIĄTKA kl.IIIa
  • Krzysztof Baranowski
  • Jakub Dąbrowski
  • Konrad Graczyk
  • Agnieszka Janik
  • Maja Jankowiak
  • Anna Kaźmierczak
  • Marta Klimek
  • Konstancja Łukasiak
  • Rafał Makowski
  • Agnieszka Rybicka
  • Julia Szechowicz
  • Jakub Witkowski
  • Kornel Medrowski kl.Ia
  • mgr L. Szczepaniak
  • laureat etapu wojewódzkiego
  • finalista szczebla ogólnopolskiego (7 najlepszych zespołów)
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka
  • Dominik Kubiaczyk IIB i Amadeusz Zaradny IIIB
  • mgr T.Zakrzewski
  • wyróżnienie
XI Ogólnopolski Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości
  • Karina Szóstakowska, Julia Sztuwe, Weronika Syrocka-Id
  • mgr K.Rybicka
  • Finalistki
XI Ogólnopolski Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości
  • Karina Szóstakowska, Julia Sztuwe, Weronika Syrocka-Id
  • Bartek Korcala-IId, Adrian Lubomski-IIb, Adrian Hajdukiewicz-IIb
  • mgr K.Rybicka
  • I miejsce
  • III miejsce
  • etap okręgowy
XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
  • Agnieszka Żurawska If,
  • Michał Bochenek IIa
  • Aleksander Wiśniewski Ia
  • mgr D.Włoczewska
  • etap okręgowy
XXI Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych”
  • Marta Szymańska IIIF
  • mgr M. Prusakowska
  • Laureatka

VIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej
  • Wiktoria Machowska IIf
  • mgr M. Prusakowska
  • Finalistka
Ogólnopolski Konkurs Zarządzania Firmą-"Ja Titan"
  • Nikola Chalecka i Kinga Gutkowska IIId
  • Bartosz Korcala i Jakub Kwiatkowski IId
  • Aleksandra Kręciszewska i Klaudia Janc Ia
  • mgr K. Rybicka
  • półfinał
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa /SIGG/
Rekiny Przedsiębiorczości
Drużyna V LO
  • Marta Grzębska If
  • Patrycja Mańczyk If
  • Aleksandra Piątkiewicz If
  • mgr K. Rybicka
  • I miejsce w Toruniu
  • II miejsce w województwie kujawsko-pomorskim
  • 86 miejsce w kraju na 5981 drużyn
V Ogólnopolski Konkurs Artystyczny "Ku chwale ducha" /proza/
  • Kornel Mederowski Ia
  • mgr L. Szczepaniak
  • Laureat-I miejsce

XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego
  • Maciej Foremski IIId
  • mgr K. Rybicka
  • Laureat-V miejsce

I Ogólnopolski Konkurs na Najlepszy Plakat Naukowy Myśl Ekonomiczna
Współczesnych Noblistów
  • Paulina Stark Id
  • mgr K. Rybicka
  • Laureat-III miejsce

Konkursy i Olimpiady Wojewódzkie, Rejonowe, Miejskie, Szkolne

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Międzyszkolny Konkurs "Książka mojego dzieciństwa-wspomnienie" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
  • Natalia Lewandowska IIf
  • Aleksandra Kręciszewska Ia
  • Paulina Daśko IIa
  • mgr A.Józefiak
  • mgr L.Szczepaniak
  • mgr L.Szczepaniak
  • I miejsce
  • III miejsce
  • wyróżnienie
VI Ogólnouniwersytecki Konkurs Recytatorski na UMK
  • Jan Olszewski Ic
  • Jan Grabowski Ic
  • mgr M.Gumowska
  • Laureat
  • wyróżnienie
Miejski konkurs literacki "Rynna poetycka"
  • Dominika Malinowska Ia
  • mgr L.Szczepaniak
  • wyróżnienie
Konkurs plastyczny:"Kujawsko-pomorskie podróże historyczne - wiek X-XV"
  • Wiktora Jankowska
  • mgr Sabina Kwiatkowska
  • I miejsce
Konkurs im. E. Zawackiej "Oni tworzyli nasza historię"
  • Jakub Walter
  • Agata Płachetko
  • mgr J. Tymiński
  • III miejsce
  • wyróżnienie
Konkursu Wiedzy na Temat Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii
  • Marta Grabowska IIIc,
  • Magdalena Wągrowska IIIc,
  • Michał Ochociński Ia
  • Aleksander Wiśniewski Ia
  • I miejsce

Konkurs Językowy In Depth
    drużyna V LO
  • Adam Gutowski IId
  • Mikołaj Nowakowski IId
  • Joanna Popławska-Ziętek IId
  • III miejsce
XVI Wojewódzki Konkurs dla Młodych Twórców "Teraz JA mówię!"
  • Krzysztof Baranowski IIIa
  • mgr L.Szczepaniak
  • laureat III miejsce

Toruńska Kampania Społeczna „Bądź bezpieczny nad wodą”
Miejski Konkurs Fotograficzny"Moje spotkanie z wodą"
  • Marek Mikołajczyk Ia
  • Agnieszka Stencel IIIc
  • mgr M. Prusakowska
  • I miejsce-Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Torunia
  • II miejsce
II Wojewódzki Konkursu Języka Angielskiego
  • Weronika Wrotek Ie
  • mgr A.Woyda
  • wyróżnienie
IV wojewódzki Festiwal Stachura 2015-konkurs na etiudę teatralną
  • Konrad Graczyk IIIa
  • mgr L. Szczepaniak
  • Nagroda dla najlepszego aktora
IV wojewódzki Festiwal Stachura 2015-konkurs na etiudę teatralną
    klasa IIc
  • Zofia Orłowska, Paulina Wiśniewska, Natalia Kapała, Natalia Olszewska, Wiktoria Wojciuk, Weronika Błońska, Zofia Małoń
  • mgr M.Gumowska
  • Nagroda za najlepszy scenariusz
Miejski konkurs literacki "Październik 2015-w gotyckich murów cieniu mówimy STOP uzależnieniu"
  • Gabriela Kościerzyńska Ia
  • Zofia Orłowska IIc
  • mgr L. Szczepaniak
  • mgr M. Gumowska
  • II miejsce
  • wyróżnienie
"Kujawsko-pomorskie podróże historyczne - wiek X-XV"
  • Wiktoria Jankowska Ie
  • mgr S.Kwiatkowska
  • I miejsce

Projekt "Lekcja Przedsiębiorczości" WSB
    klasa Id
  • Konrad Cackowski, Michał Podobieński i Mateusz Wierzbowski;
  • Sylwia Ogrodowska;
  • Klaudia Chorobińskia, Kariny Szóstakowska i Paulina Wszelaki;
  • Ola Kowalska, Julia Skudlarz i Karolina Pietrzak
  • mgr K. Rybicka
  • I miejsce
  • finał
  • finał
  • finał

Osiągnięcia sportowe

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Zawody fitness Drużyna V LO:
  • Agnieszka Janika III A
  • Marta ChmieleWSKA II D
  • Anna Mika II C
  • Natalia Kapała II C
  • Iga Wencel II F
  • Emilia Nowakowska IIF
  • Agata Płąchetko I C
  • Karolina Szóstakowska ID
  • Paulina Wszelaki ID
  • Aleksandra Kowalska I D
  • Klaudia Chorobińska ID
  • mgr M.Schmidt
  • mgr A. Niezgoda
  • I miejsce

Mistrzostwa Torunia w Tenisie Stołowym
  • Sara Breńska II B i Paulina Kuźmicz II C
  • mgr M. Schmidt
  • I miejsce
Halowe Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce
  • Gliszczyńska Anna II F (300 medal-brąz, w dal)
  • Habant Dominika I E(300 m)
  • Wankiewicz Karolina I E (300 medal-srebro)
  • Predenkiewicz Oliwia (100 m)
  • Gruszecka Ksenia (100 m, w dal)
  • Łukasiak Iza (100 m)
  • Bukowska Wiktoria II B(600 medal-złoto)
  • Mienik Kornelia III D (600 m)
  • Blachowska Anna I C (600m)
  • Sztuwe Julia I D (600 m)
  • Kaźmierczak Anna III A (w dal)
  • Chabowska Weronika II F (wzwyż)
  • Janik Agnieszka III a (p.lekarska)
  • Krawczyk Gabriela I E (p.lekarska)
  • mgr M. Schmidt
  • II miejsce

Mistrzostwa Torunia-Szachy
    Drużynowo
  • Dąbrowska Anita IIF,
  • Kwiatkowski Jakub IID,
  • Śliwicki Damian IIIB,
  • Mrówczyński Piotr IIIE,
  • Bajko Jan IIB
  • mgr D. Lerch
  • I miejsce
Mistrzostwa Torunia w Koszykówce
  • Paula Federewicz IIF,
  • Anna Gliszczyńska IIF,
  • Julia Olejniczak IIC,
  • Aleksandra Bulińska IIB,
  • Jagoda Kalisz IC,
  • Natalia Orłowska IC,
  • Aleksandra Mrówczyńska IE,
  • Daria Polcyn IE,
  • Agata Jaworska IE,
  • Ewa Dądelewska IE,
  • Gabriela Krawczyk IE,
  • Anna Kaliszek IB
  • mgr M. Schmidt
  • III miejsce
Mistrzostwa Torunia-Unihokej
  • Mateusz Wrzesiński,
  • Kamil Serocki,
  • Jakub Brzóskowski,
  • Filip Barański,
  • Kamil Bodnar,
  • Kacper Boczulak,
  • Jakub Kwiatkowski,
  • Krystian Urbanowski
  • Michał Bochenek
  • mgr D. Lerch
  • I miejsce
Mistrzostwa Województwa w siatkówce
  • Zuzia Pulikowska IIIb,
  • Agata Stankiewicz IIIf,
  • Hania Sikora IIIf,
  • Agnieszka Chłodowska IIIf,
  • Ola Dudek IIIc,
  • Ola Bulinska IIb,
  • Patrycja Elzanowska IIId,
  • Ola Kowalska Id,
  • Kamila Dyraga IIc
  • mgr A. Niezgoda
  • III miejsce

Mistrzostwa Torunia w siatkówce.
Dziewczęta
  • Zuzia Pulikowska IIIb,
  • Agata Stankiewicz IIIf,
  • Hania Sikora IIIf,
  • Agnieszka Chłodowska IIIf,
  • Ola Dudek IIIc,
  • Ola Bulinska IIb,
  • Patrycja Elzanowska IIId,
  • Ola Kowalska Id
  • Kamila Dyraga IIc
  • mgr A. Niezgoda
  • I miejsce

Sztafetowe Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości.
Mistrzostwa Torunia
  • Anna Blachowska I C,
  • Klaudia Anuszewska IE,
  • Klaudia Gołębiewska I E,
  • Dominika Habanta I E,
  • Karolina Wankiewicz I E,
  • Wiktoria Bukowska II B,
  • Milena Napieralska IIE,
  • Anna Gliszczyńsk IIF,
  • Anna Kaźmierczak IIIA,
  • Julia Szechowicz III A,
  • Kornelia Mienik IIID
  • Nauczyciele WF
  • I miejsce

Sztafetowe Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości.
Mistrzostwa Torunia
  • Artur Słupski IIIB,
  • Tomasz Gerc IIIB,
  • Mieszko Krychniak IIIB,
  • Kamil Serocki IIIB,
  • Hubert Rychel IIIE,
  • Mateusz Suchara IIIF,
  • Karol Kaczmarek IIB,
  • Marcin Auguściński IIB,
  • Alexander Hagge IIIF,
  • Michał Podobieński ID
  • Nauczyciele WF
  • II miejsce