2016/2017

Osiągnięcia

Rok szkolny 2016/2017 przeszedł do historii:)
  • Najwyższą średnią w szkole - 5,88 uzyskała Magdalena Koczorowska klasa Ie /biol-med/.
  • Najwyższą średnią klas I i II uzyskała klasa IF /biol-med/ ze średnią 4,67, miejsce drugie zajęła klasa Ie /biol-med/ ze średnią 4,65, a miejsce trzecie klasa Ic /medialna/-średnia 4,60.
  • 121 uczniów klas I-II uzyskało świadectwa z wyróżnieniem
  • przechodni puchar Dyrektora V LO za najlepszą frekwencję zdobyła klasa Ie
28 kwietnia w gościnnej Auli Wydziału Nauk Ekonomicznych UMK kolejny rocznik /już 55!/ naszych absolwentów otrzymał świadectwa ukończenia szkoły średnej. Powitaliśmy 205 nowych Absolwentów V LO im. JP II w Toruniu.
  • Aż 29 uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem osiągając średnią ocen od 4,75 do 5,53.
  • Tytuł Primus Inter Pares roku 2017 został przyznany Joannia Popławskiej-Ziętek IIId- średnia ocen 5,53.
  • Najwyższą średnią może się poszczyścić klasa IIId /ekonomiczno-społeczna/ z wynikiem 4,23.
W dniach 29-31 marca na terenie Ministerstwa Finansów odbyły się rozgrywki finałowe w symulacji "Zarządzanie Firmą-Ja Tita". p. Katarzyna Rybicka otrzymała specjalne wyróżnienie dla nauczyciela biorącego udział w w tym projekcie.
Dominik Kubiaczyk uczeń klasy III B otrzymał z rąk Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego i Kuratora Oświaty Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.
Udział delegacji V LO im. JPII w V Międzynarodowej Konferencji "Strategia osiągania sukcesu: młodzież-planowanie-zawód-miasto"-Kaliningrad 2016.
    I miejsce w drużynie- konkurs "Strategia osiągania sukcesu: młodzież-planowanie-zawód-miasto"-Kaliningrad 2016
  • Karina Szóstakowska i Paulina Wszelaki-IId, Julia Podlewska-Id.

Konkursy międzynarodowe

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Social Innovation Relay Drużyna AJRO
  • Małgorzata Supryn If,
  • Mateusz Kociński Ib
  • Paweł Hoppe Ib
  • mgr K. Rybicka
  • I miejsce w finale ogólnopolskim, awans do finału międzynarodowego
Social Innovation Relay
  • EZPO&OPPZ-Kasperczak Mikołaj, Lasek Kamil-Id
  • HYBRIS-Podlewska Julia, Rutkowska Marcelina, Weręgowska Izabela-Id
  • 2137gang-Marcel Wcisło, Bruno Kaczyński, Karol Łucki, Patryk Krysiak-Id
  • mgr K. Rybicka
  • półfinał

Olimpiady

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
III Olimpiada Wiedzy o Mediach
  • Alicja Kołakowska IIIa
  • Paulina Daśko IIIa
  • mgr L. Szczepaniak
  • Laureat
  • Laureat
I Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
  • Jeremi Cierzniakowski IIa
  • mgr P. Drążkowski
  • Laureat
XXI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
  • Milena Napieralska IIIe
  • mgr J.Piotrowska
  • Finalistka
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Anna Blachowska IIc
  • Julia Kuffel IIe
  • mgr M. Gumowska
  • mgr A. Józefiak
  • etap centralny
II Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach
  • Jakub Dzięgiel Id
  • Michał Girzyński Ia
  • Bartosz Korcala IIId
  • Piotr Słupczewski IIb
  • Małgorzata Supryn If
  • Adrian Szwedkowicz IIId
  • Karina Szóstakowska IId
  • mgr K. Rybicka
  • etap okręgowy
Olimpiada Języka Łacińskiego
  • Agata Konrad-III miejsce
  • Karol Rutkowski
  • mgr E. Skórcz
  • etap okręgowy
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Kornel Mederowski IIa
  • Michał Ochociński IIa
  • mgr L. Szczepaniak
  • mgr L. Szczepaniak
  • etap okręgowy
Olimpiada Języka Angielskiego
  • Maja Michalska If
  • mgr A.Alfut
  • etap okręgowy
V Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Dawid Jankowski Id
  • Mikołaj Nitecki Id
  • Bartosz Korcala IIId
  • Zuzanna Chojnicka Id
  • Małgorzata Supryn If
  • Jakub Dzięgiel Id
  • Mikołaj Karczewski Id
  • Adrian Hajdukiewicz IIIb
  • Marcel Wcisło Id
  • Maciej Górny IIId
  • mgr K. Rybicka
  • etap okręgowy
63 Olimpiada Chemiczna
  • Filip Murawski IIIf
  • mgr B. Schulz
  • etap okręgowy
XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej
  • Anna Blachowska IIc
  • mgr D. Włoczewska
  • etap okręgowy
XLIII Olimpiada Geograficzna
  • Paweł Bollin Ie
  • mgr M. Frommholz
  • etap okręgowy
XII Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Piotr Słupczewski IIb,
  • Adrian Hajdukiewicz IIIb,
  • Jakub Dzięgiel Id,
  • Bartosz Korcala IIId,
  • Karina Szóstakowska IId,
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy-etap 2
XII Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Adrian Szwedkowicz IIId,
  • Maciej Górny IIId,
  • Małgorzata Supryn If,
  • Aleksandra Kowalska IId
  • Adam Szczepański IIId
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy-etap 1
XXX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Piotr Słupczewski IIb
  • Adrian Hajdukiewicz IIIb
  • Bartosz Korcala IIId
  • mgr K. Rybicka
  • etap okręgowy
I Olimpiada statystyczna
  • Michał Podobieński IId
  • Sławomir Kwiatek IIb
  • Joanna Popławska-Ziętek IIId
  • mgr M. Frommholz
  • etap okręgowy
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
  • Jan Grabowski IIc
  • mgr K. Rybicka
  • etap okręgowy

Konkursy Ogólnopolskie

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Ogólnopolski Konkurs UW "SocjoSzkoła 2017"
  • Agata Grupa IIa
  • Kornel Mederowski IIa wyróżnienie
  • mgr L. Szczepaniak
  • wyróżnienie
  • wyróżnienie
II Ogólnopolski Konkurs dla uczniów Matematyka & GeoGebra MaGIK
  • Tomasz Rzymyszkiewicz Ib
  • mgr T. Zakrzewski
  • laureat

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny Eureka
  • Sławomir Kwiatek IIb
  • Szymon Żebrowski IIIb
  • Dominik Kubiaczyk IIIb
  • Stanisław Muryn Ib
  • mgr T.Zakrzewski
  • wyróżnienia
Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
    Drużyna V LO
  • Tomasz Rzymyszkiewicz Ib
  • Małgorzta Supryn If
  • Karolina Skoniecza If
  • Jędrzej Sikora If
  • mgr P. Drążkowski
  • etap rejonowy-II miejsce
IV Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr 2016/2017-kategoria szkół ponadgimnazjalnych
  • Hubert Łapacz- Ia
  • Michalina Bartosińska-IIa
  • Konrad Graczyk-absolwent
  • Julia Ignasiak-IIa
  • Klaudia Janc-IIa
  • Mikołaj Karczewski-Id
  • Kornel Mederowski-IIa
  • Marek Mikołajczyk-IIa
  • Michał Ochociński-IIa
  • Agnieszka Stawicka-IIa
  • Franciszek Truchan-IIa
  • Olga Zabulska-IIa
  • Bartosz Zdunek-IIa
  • mgr L. Szczepaniak
  • Laureat-I miejsce

Konkurs "Zarządzanie firmą"-"Ja Titan"
  • A&E-Emilia Wadych Ie i Aleksandra Tarasiuk Ie
  • mgr K. Rybicka
  • finalistki-IV miejsce /wśród 12 najlepszych drużyn w kraju z ponad 11 tys. startujących w konkursie/
Konkurs "Zarządzanie firmą"-"Ja Titan"
  • Rynek zweryfikuje-Grzegorz Mulski If i Jędrzej Sikora If
  • PerlaVip-Adrian Parowski IIb i Oskar Nowacki IIb
  • Smitersi-Maciej Zieliński Ie i Maksymilian Roszak Ie
  • mgr K. Rybicka
    półfinał ogólnopolski, laureaci poziomu wojewódzkiego
  • III miejsce
  • III miejsce
XXII Konkurs Chemiczny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
  • Filip Murawski 3f
  • Dawid Gładysz 3f
  • mgr B.Schulz
  • etap centralny
XIII Ogólnopolski Konkurs na Esej "Prawda poezji. Wiersze Juliana Kornhausera"
  • Wiktoria Bogusz Ia
  • mgr L. Szczepaniak
  • III miejsce

Konkursy i Olimpiady Wojewódzkie, Rejonowe, Miejskie, Szkolne

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
  • Weronika Wrotek,
  • Wiktoria Jankowska
  • Michalina Borzych
  • mgr A. Woyda
  • I miejsce

XIV Konkurs Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży-konkurs wojewódzki
  • Hubert Łapacz Ia
  • mgr L. Szczepaniak
  • III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
III Lokalny Prawniczy Konkurs Krasomówczy-Koło Nauki Retoryki Sądowej
  • Michał Girzyński Ia
  • Wiktor Świtajski Ia
  • Klaudia Buczkowska Ia
  • mgr L. Szczepaniak
  • I miejsce
  • II miejsce
  • III miejsce
Międzyszkolny Konkurs BEFRIENDED WITH ENGLISH IDIOMS
  • Weronika Wrotek IIe,
  • Celina Hadrysiak IIe,
  • Wiktoria Jankowska IIe
  • mgr A. Woyda
  • II miejsce
"O czym szepczą nadwiślańskie mury, gdy zapada zmrok"-Miejski Konkurs Literacki
  • Dominika Malinowska IIa
  • Maja Blokowska IIa
  • mgr L. Szczepaniak
  • II miejsce
  • III miejsce
"Gwiazdorskie lektury"
  • Magdalena Ismer 3a,
  • Paula Marszałkowska 3f
  • Natalia Lewandowska 3f
  • mgr L. Szczepaniak
  • mgr A. Józefiak
  • mgr A. Józefiak
etap międzyszkolny
Kujawsko-Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i Przyjazny Region"
  • Patryk Gerc IIb
  • Piotr Słupczewski IIb
  • mgr P. Drążkowski
  • II etap
Debata Oksfordzka „Polska prowadzi nieudolną politykę historyczną.”
    Drużyna V LO
  • Bartosz Zdunek IIa
  • Michał Ochociński IIa
  • Marek Mikołajczyk IIa
  • mgr M. Jadczak
  • III wygrana
Debata Oksfordzka„Powstania narodowe były szkodliwe dla polskiej racji stanu”
    Drużyna V LO
  • Bartosz Zdunek IIa
  • Michał Ochociński IIa
  • Marek Mikołajczyk IIa
  • mgr M. Jadczak
  • II wygrana
Debata Oksfordzka„ONR powinien zostać zdelegalizowany”
    Drużyna V LO
  • Bartosz Zdunek IIa
  • Michał Ochociński IIa
  • Marek Mikołajczyk IIa
  • mgr M. Jadczak
  • I wygrana
IX Międzynarodowy Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego "Sztuka Natury" Toruń 2016
  • Marta Baranowska Ic
  • Inka Fiedorowicz Ic
  • mgr M. Gumowska
  • I miejsce-ocena internautów
  • I miejsce-ocena Jury
Toruński Tydzień Tolerancji-konkurs na spot
  • Klaudia Janc-IIa,
  • Aleksandra Jarosz-IIa,
  • Kornel Mederowski-IIa,
  • Marek Mikołajczyk-IIa
  • Olga Zabulska-IIa
  • mgr L. Szczepaniak
  • II miejsce
Igrzyska Przedsiębiorczości-Gra miejska Drużyna V LO-klasa Ib
  • Bogna Dąbkowska
  • Ewa Kopycińska
  • Paweł Hoppe
  • Mateusz Kociński
  • Tomasz Rzymyszkiewicz

  • mgr K. Rybicka
  • I miejsce

Osiągnięcia sportowe

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Mistrzostwach Torunia w tenisie stołowym
  • Sara Breńska 3b,
  • Karolina Skonieczna 1f
  • Wiktoria Kiżewska 1f
  • mgr A. Niezgoda
  • I miejsce-medal złoty

Sara Breńska zdobyła trzy złote medale w latach 2014-2017

Mistrzostwa Torunia Szkół Ponadgimnazjalnych Fitness 2017
  • J.Podlewska I D,
  • A.Płachetko IIC,
  • P.Gajek II C,
  • P. Wszelaki II D,
  • K.Chorobińska II D,
  • K.Szóstakowska II D,
  • A.Kowalska II D,
  • K.Anuszewska II E,
  • E.Nowakowska III F,
  • I.Wencel III F,
  • K.Kuffel III F
  • N.Kapała III C
  • mgr M. Schmidt
  • III miejsce-medal brązowy
Mistrzostwa Torunia w Unihokeju
  • Wiktor Świtajski,
  • Bartek Fryckowski,
  • Kamil Lasek,
  • Patryk Goleniewski,
  • Kacper Boczulak,
  • Filip Barański
  • Jakub Walter,
  • Jakub Kwiatkowski,
  • Michał Bochenek,
  • Kamil Bodnar,
  • Jakub Brzóskowski
  • mgr D. Lerch
  • II miejsce-medal srebrny
Mistrzostwach Torunia w Koszykówce
/kategoria dziewcząt/
  • P.Federewicz III F,
  • A.Gliszczyńska III F,
  • A.Bulińska III B,
  • J.Olejniczak III C,
  • Z.Szmid I B,
  • J.Kalisz II C,
  • D.Polcyn II E,
  • A.Jaworska II E,
  • A.Mrówczyńska II E,
  • E.Dądelewska II E,
  • N.Orłowska II C
  • mgr M. Schmidt
II miejsce-medal srebrny
Mistrzostwach Torunia Szkół Ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej /kategoria dziewcząt/
  • Magdalena Milecka 3d - kapitan reprezentacji i najlepsza zawodniczka,
  • Julia Podlewska 1d,
  • Karolina Skonieczna 1f,
  • Julia Olejnik 1a,
  • Natalia Milecka 1c
  • Alicja Kopeć 2d,
  • Angelika Rybińska 2d,
  • Patrycja Wankiewicz 1d,
  • Zuzia Świdecka 1d,
  • Nikola Mróz 1d,
  • Karina Szóstakowska 2d.
  • Kinga Kotkiewicz 3a
  • Natalia Orłowska 2c.
mgr A. Niezgoda IV miejsce
Mistrzostwa Torunia w Futsalu
  • Kacper Dąbrowski IIb,
  • Karol Kaczmarek IIId,
  • Mateusz Kwiatkowski IIIb,
  • Adrian Szwedkowicz IIId,
  • Kacper Boczulak IIa,
  • Marcin Auguściński IIIb,
  • Jakub Kwiatkowski IIId,
  • Radek Kuzimkowski IIIa,
  • Kamil Bodnar IIId,
  • D.Lerch
  • II miejsce-medal srebrny
Mistrzostwa Torunia w Siatkówce
  • Ola Bulińska 3b (kapitan zespołu),
  • Julia Olejniczak 3c,
  • Ola Kowalska 2d,
  • Weronika Syrocka 2d,
  • Natalia Huterska 1f,
  • Ania Przeczewska 1a,
  • Kamila Dyraga 3c,
  • Agnieszka Stawicka 2a,
  • Wiktoria Król 2d,
  • Olga Kacprzak 1a,
  • Natalia Szklarska 2b
  • Weronika Żarnowska 2d
  • Wiktoria Gumińska 2a
  • mgr A. Niezgoda
  • III miejsce-medal brązowy
Mistrzostwach Torunia Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych Indywidualnie
    kategoria dziewczęta
  • Wiktoria Bukowska
  • Karolina Domaros
        kategoria chłopcy
      • Radosław Kuziemkowski
        Drużynowo
          kategoria dziewczęta
        • Anna Gliszczyńska, Dominika Habant, Klaudia Gołębiewska, Daria Polcyn, Julia Sztuwe i Małgorzata Albertin
          kategoria chłopcy
        • Michał Podobieński, Arkadiusz Went, Michał Jabłoński, Hubert Osetek
mgr M. Schmidt Indywidualnie
    kategoria dziewczęta
  • I miejsce-złoty medal
  • II miejsce-medal srebrny
    kategoria chłopcy
  • III miejsce-medal srebrny

Drużynowo

    kategoria dziewcząt
  • I miejsce-złoty medal
    kategoria chłopcy
  • III miejsce- medal brązowy