Realizacji programu jubileuszowego - Wojciech Rudnik, 3A

Prawie  rok  przed  tym, jak absolwenci toruńskiego V LO zjechali się 28 września 2018 ze wszystkich stron Polski i świata, by spotkać się po latach i celebrować rocznicę powstania  swojej Alma Mater, grupka śmiałków z klas humanistyczno -prawniczych pod opieką p.Lilii Szczepaniak  podjęła się realizacji  programu jubileuszowego. Czekało nas wiele pracy, lecz przepełniała ambicja i chęć pokazania się w poważnej produkcji.Podstawowy skład  zespołu  stanowili:

Hubert Łapacz, niezłomna autorka zdjęć i montażystka Zuzanna Łapacz, Hanna Kwiatkowska, Adrian Wieczorkowski, Hubert Niewiński, Maksymilian Kowalczyk, Wiktor Świtajski, Julia Wądołowska, Wojciech Rudnik, a realizację wsparli: Barbara Bohdan, Klaudia Buczkowska, Bartosz Fryckowski, Piotr Gerc, Maciej Gliszczyński Oliwia Głaszcz,Jakub Jagodziński, Kajetan Kociuba, Zuzanna Kołaczyńska, Tymoteusz Solarczyk, Dawid Stangricki, Julia Szyjakowska i Weronika Śliżewska.W produkcji wystąpili także absolwenci-Kornel Mederowski i Michał Ochociński- oraz najmłodsi uczniowie-Agata Adamiuk, Amelia Burdach,Maciej Dropiewski, Bartosz Linka,Maciej Nasiadko.

Staraliśmy się zaprezentować to, co w naszej szkole najlepsze – potrzebę pogłębiania wiedzy i doskonalenia  umiejętności sportowych, koleżeństwo i oczywiście poczucie humoru.Nie obyło się bez wpadek, jednak to tylko zahartowało nasze charaktery i wolę walki podczas zmagań  z zepsutą kamerą lub niesfornymi statystami. Konsekwentnie przenosiliśmy wizje scenarzystów na wielki ekran, wcielając się w różnorakie role. Mimo chwilowych nieporozumień stanowiliśmy zgrany zespół.W taki właśnie sposób powstawał film "05 zgłoś się.Sceny z życia szkolnego" wyreżyserowany przez Huberta Łapacza i p.Lilię Szczepaniak.Wielomiesięczne starania zakończyły się niekwestionowanym sukcesem. Materiał filmowy został na gali nagrodzony burzą oklasków niczym na festiwalu w Cannes. Goście Jubileuszu, oglądając wyczyny naszych aktorów, poczuli się jak za swoich najlepszych szkolnych lat. Natomiast ekipie z klas humanistyczno -prawniczych,  pozostały niezapomniane wspomnienia oraz zdobyte doświadczenie, które z pewnością zagwarantuje miejsce na najlepszych Akademiach Filmowych. Mamy nadzieję, że znajdziemy godnych następców  organizujących 70-lecie.

 

Wojciech Rudnik, kl.IIIa
Last modified: sobota, 23 luty 2019, 8:48