Maraton Filmów Prawniczych - Pola Całbecka, 3A

Dnia 22 października 2018 Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się organizowany przez p. Lilię Szczepaniak i klasy humanistyczno-prawnicze we współpracy z p. dyrektor festiwalu Toffifest Kafkę Jaworską III Maraton Filmów Prawniczych. Uczniowie klasy IIa, Aleksandra Krajewska i Maciej Nasiadko, zapowiadali filmy przed rozpoczęciem seansów.

Jako pierwszy obejrzeliśmy amerykański dramat ,,Zabić drozda” w reżyserii Roberta Mulligana. Film opowiadał o trudnych początkach walki z rasizmem na Południu Stanów : adwokat z niewielkiego miasteczka zostaje obrońcą czarnoskórego mężczyzny, który jest niesłusznie oskarżony o gwałt na białej kobiecie.

,,Winni” Gustava Möllera to kolejny film, który pojawił się na maratonie. Główny bohater, dyspozytor linii 112, odbiera alarmowy telefon od porwanej kobiety. Połączenie zostaje przerwane i zaczyna się walka z czasem, by odnaleźć dzwoniącą oraz jej porywaczy. Co ciekawe, akcja rozgrywa się wyłącznie na posterunku policji, pozostałe miejsca kreuje wyobraźnia widza.

Ostatnim zaprezentowanym filmem był dokument ,,Dlaczego jesteśmy kreatywni ‘’ reż Hermann Vaske. Podczas tej niezwykłej filmowej podróży mogliśmy wysłuchać największych postaci współczesnej kultury i popkultury. Wszyscy udzielili odpowiedzi na jedno przewrotne i intrygujące pytanie: dlaczego jesteście kreatywni? Wyszliśmy z tym pytaniem i z wieloma propozycjami odpowiedzi na nie. Dyskusja na temat obejrzanych filmów odbyła się już w szkole.

Pola Całbecka, kl.IIIa

Last modified: sobota, 23 luty 2019, 10:09