Aktualności

Poezja na językach

Natalia Szewczyk, Ignacy Mroziński i Stanisław Kalisz -Lachowski zmagali się z uczniami innych toruńskich szkół średnich w konkursie wiedzy na temat poezji polskiej, angielskiej i niemieckiej "Poezja na językach"
Brawa dla naszej reprezentacji która zajęła III miejsce !
Marcin Lendzion

Historyk na 6

To już kolejna Olimpiada w której Marek Germanowski z IV A awansował do etapu centralnego! - tym razem jest to Olimpiada "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".
Brawo!
Jacek Tymiński

Uczennice Piątki Górą w Turnieju Debbat 2024


15.III.br. uczennice w składzie: (Aleksandra Filarska 2c, Alicja Kiziuk 2f, Sophie Kostrzewa 2e oraz Matylda Zdzierło 2c) wzięły udział w regionalnym etapie debat oksfordzkich organizowanych przez Stowarzyszenie Samorządu Studentów SGH. Tego dnia zmierzyły się kolejno z drużynami IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu i pokonały reprezentacje obydwu szkół. Tym samym nasze uczennice zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału debat, który odbędzie się w dniach 18-19.IV.br. na terenie SGH w Warszawie.


Gratulujemy spektakularnego sukcesu oraz życzymy powodzenia w finale.


„TRADYCYJNY SAD”



„TRADYCYJNY SAD” jest ogólnopolskim konkursem grantowym, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych i pomoc w przywróceniu je na dawne, właściwe sobie miejsce. Dążymy do szeroko pojętej edukacji - nie tylko i wyłącznie na temat tradycyjnych odmian, ale także ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew, który ogranicza negatywny wpływ upraw na środowisko. Działania prowadzone w ramach projektu mają na celu zwiększenie różnorodności biologicznej w Polsce jak i również powiększenie zasobów genetycznych drzew owocowych starych odmian. Do konkursy przystępują uczennice klasy 2A:
Dominika Lis, Natalia Centek, Paulina Studzińska, Amelia Gumurska, Karolina Daab, Maja Borucińska, Zuzanna Ronowicz, Zuzanna Wintoch, Weronika Pietrykowska i Zofia Lebowska pod opieką Pani Marii Werner.

Rejs „Pogorią” po Morzu Śródziemnym


Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ufundował tygodniowy rejs na pokładzie barkentyny STS „Pogoria” dla 36 uczniów i absolwentów szkół średnich z naszego województwa.  Rejs żaglowcem był nagrodą dla beneficjentów marszałkowskich programów stypendialnych za wybitne osiągnięcia naukowe oraz wzorowe reprezentowanie Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczestniczyła w nim także nasza uczennica Agata Tykarska klasy IV E. Uczestnicy rejsu dotarli autokarem do Nicei, gdzie zostali zaokrętowani, przeszli szkolenie oraz zostali podzieleni na wachty. W trakcie rejsu odwiedzili miejscowości Calvi i Santa Margherita Ligure. Ostatnim punktem podróży była Genua, skąd pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną do Torunia. Dla wszystkich była to niezapomniana przygoda z bogactwem nowych doświadczeń i okazją do poznania wielu ciekawych ludzi.

PIT 2023 (1,5% na rzecz szkoły)


Szanowni Państwo!
Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu
w wysokości 1,5% rocznego podatku i wspólnie nieśli pomoc dzieciom i placówkom oświatowym,
do których one uczęszczają. Czytaj więcej ...

Prymus Pomorza i Kujaw 2023-24

Znamy już stypendystów z naszej szkoły w projekcie "Prymus Pomorza i Kujaw 2023-24:)
Gratulujemy-
Chacińskiej Zuzannie 2e, Kopce Agacie 2e, Lipińskiemu Maciejowi 2b, Lubak Wiktorii 1e, Makowska Zofii 3e,
Narolewskiej Izabeli 2c, Nienartowicz Zofii 2f, Pawlakowi Jakubowi 1d, Rumińskiej Marii 1c, Wojnowskiemu Pawłowi 1a.