Erasmus


"Erasmus+" w V LO

Z ogromną radością informujemy, że Narodowa Agencja Programu Erasmus+ kilka dni temu ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację Erasmusa i nasze liceum ją otrzymało. Oznacza to uzyskanie dostępu do możliwości finansowania działań w sektorze edukacji szkolnej w ramach Akcji kluczowej 1. Akcja 1 dotyczy mobilności uczniów i kadry edukacji szkolnej i zapewnia wsparcie tym osobom podczas okresu nauki za granicą w organizacji przyjmującej. Erasmus+ oferuje uczniom, nauczycielom i innym pracownikom oświaty szereg możliwości, dzięki którym będą mogli zwiększyć swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje. Program daje szkołom i innym organizacjom możliwość współpracy z zagranicznymi partnerami, aby mogły one zwiększyć swoją otwartość, dynamikę i atrakcyjność.
Wśród naszych celów podczas realizacji Erasmus znalazły się: wzrost u uczniów VLO ich kompetencji osobistych, społecznych, w zakresie uczenia się oraz dbania o swój dobrostan poprzez wzbogacenie repertuaru metodycznego nauczycieli i poprzez wymiany uczniów, dostosowanie zasad oceniania postępów uczniów VLO do ich wieku i oczekiwań, wzrost kompetencji informatycznych nauczycieli i uczniów VLO w celu efektywnego wykorzystywania TIK w nauczaniu, uczeniu się i działaniach projektowych czy zwiększenie umiejętności komunikatywnych nauczycieli w zakresie języków obcych w celu ich zaangażowania się w uczniowskie projekty europejskie. W perspektywie działań 2021-2027 zakładamy wykonanie 72 mobilności uczniowskich i 28 nauczycielskich.

O wszelkich działaniach projektowych będziemy informować Was na bieżąco na stronie VLO i na szkolnym fanpage’u. Stay tuned!

Projekt "przed Erasmusem"

Wymiana z OLOT

W dniach 24 marca- 1 kwietnia 2023 odwiedziliśmy naszych przyjaciół z OLOT Institut Públic Montsacopa. To już nasz druga wizyta. Naszą współpracę przerwała pandemia, ale teraz bardzo aktywnie nadrabiamy stracony czas:).Już w końcu kwietnia czekamy na rewizytę naszych katalońskich przyjaciół.
Tematem przewodnim projektu w Katalonii była wojna cywilna w Hiszpanii w latach 1936-39. W tym regionie można znaleźć wiele miejsc i monumentów związanych z tymi tragicznymi wydarzeniami. Dziadkowie i rodzice naszych przyjaciół doświadczyli osobiście tego o czym nam opowiadano. Odkrywaliśmy Olot miasteczko w krainie 42 wulkanów z perspektywy tych historycznych wydarzeń. Byliśmy w Campredon - małym górskim miasteczku w Pirenejach przez które do Francji uciekło 100 tys mieszkańców Katalonii.

REKRUTACJA
Tutaj możesz pobrać dokumenty rekrutacyjne dla uczniów:
>>Regulamin
>>Formularz Zgłoszeniowy

Konkurs na Logo
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie: Zaprojektuj LOGO projektu ERASMUS+ "Nowa rzeczywistość – nowe wyzwania" i wygraj nagrody!
Regulamin konkursu dostępny jest na tablicy ogłoszeń Erasmus+ oraz nastronie szkoły.
Życzymy ciekawych pomysłów i czekamy na Wasze prace do 26 października :)
>>REGULAMIN KONKURSU

Wyniki:
Zwyciężczynią konkursu na logo projektu Erasmus+ została Blanka Mendyka, uczennica klasy 2f.
Miejsce drugie zajęła praca Alicji Kiziuk ., a trzecie - Maria Detmer. również z klasy 2f.
Serdecznie gratulujemy!!

WYNIKI REKRUTACJI DO PROJEKTU
Z radością informujemy o wynikach rekrutacji uczniów na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+ realizowanego od tego roku w naszej szkole. W pierwszym naborze swoje kandydatury złożyło 28 uczniów klas 2 i 3. Są to:
 • Alicja K. (kl. 2f) 80 pkt
 • Maria L. (kl. 3d) 79 pkt
 • Maja W. (kl. 2f) 72 pkt
 • Amelia W. (kl. 3c) 70 pkt
 • Marta Ż. (kl. 3c) 70 pkt
 • Blanka M. (kl. 2f) 67 pkt
 • Eliza K. (kl. 3d) 67 pkt
 • Maja W. (kl. 2e) 66 pkt
 • Julia S. (kl. 3d) 65 pkt
 • Maja B. (kl. 3c) 63 pkt
 • Maria D. (kl. 2f) 63 pkt
 • Emilia S. (kl. 3d) 63 pkt
 • Julia M. (kl. 3d) 62 pkt
 • Olga N. (kl. 2e) 62 pkt
 • Emilia J. (kl. 2f) 59 pkt
 • Dorian N. (kl. 3b) 58 pkt
 • Marcelina W. (kl. 3d) 58 pkt
 • Antonina L. (kl. 2d) 56 pkt
 • Laura M. (kl. 3e) 56 pkt
 • Maja S. (kl. 2c) 53 pkt
 • Martyna M. (kl. 3e) 53 pkt
 • Anna D. (kl. 2c) 44 pkt
 • Róża O. (kl. 2f) 43 pkt
 • Sebastian K. (kl. 2d) 41 pkt
 • Maria G. (kl. 2c) 37 pkt
 • Zuzanna W. (kl. 2a) 37 pkt
 • Olga W. (kl. 3d) 32 pkt
 • Paulina K. (kl. 3e) 29 pkt

Uprzejmie informujemy, że ilość osób wyjeżdżających uzależniona jest od różnych czynników, w tym od możliwości szkół goszczących, cen biletów lotniczych, lokalizacji szkoły względem lotniska/dworca itp. Pierwszy wyjazd zaplanowany jest na marzec 2024 do szkoły partnerskiej w Olot (Hiszpania), a przewidywana liczba uczniów uczestniczących w tej mobilności to 12 osób. O kolejnych wyjazdach będziemy informować, gdy zostaną podjęte wiążące decyzje. Już wkrótce pierwsze spotkanie projektów.