Aktualności

SIGG małe sukcesy:)

W projekcie Szkolna Internetowa Gra Giełdowa -SIGG edycja 2022 mamy małe sukcesy:)
Na I miejscu w kujawsko-pomorskim jest zespół 5Mastereconomics / Marta Mielcarek i Joanna Kłosińska/ z 3d-klasy biznesowo ekonomicznej , na 3 miejsce jest 5Big profit gang /Mateusz Domolewski i Piotr Dworczyk/ 3d-klasy biznesowo ekonomicznej następnie zajmujemy miejsca od 6-9 na 470 zespołów województwie.
5Mastereconomics pobił najlepszy wynik 5Big Profit Gang/ 22 miejsce w kraju/, jest też na 17 miejscu w kraju na 8837 zespołów inwestorskich.
Brawo!
Katarzyna Rybicka

Szkoła Milionerów

Jak co roku nasza szkoła bierzemy udział w konkursie edukacyjnym Milion na Bank. Są wśród nas pierwsi milionerzy!
Każda runda to cztery miesiące życia....
Ranking Szkolny
1. Kornel Skibiński 2b- 66 rund
2. Szymon Dąbrowski 2e - 70 rund
3. Daria Żabecka 2b- 79 rund
4.Makowska Zofia 2e-104 rundy
5. Wiktoria Winnicka 2a-119 rund
6. Borys Kopeć-Sobczyński 2e -137 rund
Kto następny!
Katarzyna Rybicka

Mistrzowie sportu to my:)

Ponad dwa miesiące za nami uczciwie przepracowane:)
Czy wiecie, że :
- w Biegach Sztafetowych z okazji Święta Niepodległości nasze Dziewczyny zdobyły medal brązowy:)
Z. Rutkowska IIIA, J,. Stępniewska IIID, H.Matys ID, M.Sokol ID, D. Ślot ID, L. Jarzynowska ID, A. Ulińska I A
-w Drużynowych Mistrzostwach Torunia w Tenisie Stołowym Szkół Ponadpodstawowych Dziewczyny zdobyły ZŁOTO, a Chłopcy SREBRO.:)
M. Kurzawska IIC, J. Trawińska IIC, M.Ignacyk IIB
A.Zgliński IID, T.Soboczyński IV, F. Kowalski IIE
- w Wojewódzkiej Licealiadzie SZSWKP w Koszykówce "3x3" dzrużyna Dziewcząt zdobyła medal brązowy:)
M.Stasiewska IIE, L.Jarzynowa ID, O.Gwiździel IE i I.Trawińska IF

Wielkie brawa:)
Magdalen Schmidt

Pierwszy sukces -Olimpiada Języka Francuskiego

Miło nam poinformować, ze uczeń klasy 3F Jakub Świerszczyński uzyskał wymaganą liczbę punktów i wstępnie zakwalifikował się do etapu rejonowego Olimpiada Języka Francuskiego w Gdańsku. Sukces ten jest tym większy, że Kuba ma tylko 2 godziny tygodniowo francuskiego i ogrom pracy włożonej w przygotowania jest imponujący.
Duże brawa Kuba:)
Sabina Kwiatkowska

Dyktando z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniach 11-13 listopada 2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez portal Dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci.

Środki zgromadzone podczas tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wyekspediowała już osiem tirów z towarem o łącznej wartości 2,6 mln zł. W ramach dyktanda gromadzimy środki na kolejnego tira.

Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się na portalu Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

https://www.dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

Organizatorem wydarzenia jest serwis edukacyjny Dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda została przygotowana jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

Sztuka bliżej nas

V LO realizuje projekt ,,Powrót do szkoły”. Dzięki współpracy z Fundacją Razem Pamoja i z Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych w naszej szkole pojawią się wkrótce dzieła sztuki współczesnej odzwierciedlające m.in. historię miejsca czy miasta. Nasi partnerzy zaprosili do realizacji artystki i artystów, realizując w ten sposób działania w przenikających się obszarach sztuki i edukacji, dzięki czemu młodzież będzie miała możliwość obcowania ze sztuką współczesną w przestrzeni szkoły.
Dziękujemy p. Katarzynie Wąs i p. Bartoszowi Przybył Ołowskiemu .

Lilia Szczepaniak

Jaki masz pomysł na siebie? Warto już o tym pomyśleć...

23 września klas IIa humanistyczno-prawnicza uczestniczyła w czterogodzinnych warsztatach w ramach projektu „Praca przyszłości, zawody przyszłości”, którego celem jest jest wsparcie uczennic i uczniów w kształtowaniu własnej przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Młodzież w trakcie warsztatów poznała programy i narzędzia Komisji Europejskiej (i innych instytucji unijnych) pomocne w rozwoju edukacyjnym i zawodowym, jak również zapoznała się z obecnymi trendami na rynku pracy w Unii Europejskiej. Podczas zajęć uczniowie rozpoczęli proces tworzenia indywidualnych planów rozwoju, które zostały wzbogacone o autodiagnozę kompetencji. Projekt „Praca przyszłości, zawody przyszłości” został przygotowany przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Manufakturę Przyszłości. Warsztaty prowadził Mariusz Konieczny.

Masz marzenia...są stypendia!

Na portalu MojeStypendium.pl znajdują się aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, po
które może sięgnąć każdy, kto myśli o swoim rozwoju. Portal jest także miejscem publikacji
rzetelnych artykułów o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej. I co najważniejsze, korzystanie z
portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego.
Znajdziesz tam:
● bazy aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 15 500 informacji z Polski i zagranicy),
● artykuły o stypendiach,
● informacje dla organizatorów programów stypendialnych i badania dotyczące systemu stypendiów.