Osiągnięcia



Osiągnięcia w roku szkolnym 2023/24

Stypendia, nagrody...

Nazwa Uczniowie
Stypendium MEiN
Prymus Pomorza i Kujaw
  • Chacińska Zuzanna
  • Kopka Agata
  • Lipiński Maciej
  • Lubak Wiktoria
  • Makowska Zofia
  • Narolewska Izabela
  • Nienartowicz Zofia
  • Pawlak Jakub
  • Rumińska Maria
  • Wojnowski Paweł

Konkursy międzynarodowe

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis

Olimpiady

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
XVIII Olimpiada Franciszkańska
  • Matylda Dankowska 1a
  • Gabriela Wylegała 4d
mgr D.Włoczewska
  • finalistka
  • finalistka
Olimpiada "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
  • Marek Germanowski 4a
mgr J.Tymiński etap centralny
XIX Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Aleksander Urban 3d
mgr K. Rybicka etap centralny
Olimpiada Wiedzy o Mediach
  • Oliwier Szulejko IIIa
prof L.Szczepaniak etap centralny
Olimpiada Biologiczna
  • Franciszek Cieślewicz 4f
mgr J.Gancarz etap okręgowy
Olimpiada Filozoficzna
  • Anna Dziawgo 2c
dr M.Werner etap okręgowy
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Oliwia Dalbiak 3c
  • Marek Germanowski 4a
  • Tymon Słupski 3a
  • Natalia Szewczyk 3c
Opiekunowie:
dr I Glatzel
dr I Deptuła
prof L.Szczepaniak
etap okręgowy
Olimpiada Statystyczna
  • Mateusz Gwiździel 4D
  • Gabriela Wylegała 4D
  • Nikodem Bronszkowski 4A
mgr M. Frommholz etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Mediach
  • Natalia Helt z IIa
  • Amelia Ulińska IIa
prof L.Szczepaniak etap okręgowy

Konkursy Ogólnopolskie

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im prof K. Sokołowskiego
  • Aleksander Urban 3d
mgr K.Rybicka
  • laureat
IX ogólnopolskim turniej debat oksfordzkich DeBBaty 2024.
  • Matylda Zdziebło
  • Aleksandra Lipińska
  • Zosia Nienartowicz
  • Sophie Kostrzewa
mgr M. Wiśniewski
  • II miejsce
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
  • Maja Lipecka 1b
  • Helena Malicka 1b
  • Marta Roch 1e.
mgr D.Włoczewska
  • finalistki
Debata Oksfordzka -SGH
    Drużyna V LO
  • Aleksandra Filarska 2c,
  • Alicja Kiziuk 2f,
  • Sophie Kostrzewa 2e
  • Matylda Zdzierło 2c
mgr M.Wiśniewski
  • etap centralny
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny gen. Sylwestra Kaliskiego
  • Wiktor Jarzębowski 4b
mgr B. Karwowska
  • etap centralny
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Eureka"
  • Maciej Lipiński 2b
  • Daniel Kuciński 2b
  • Damian Kalota 1b
mgr T.Zakrzewski
  • wyróżnienie
SIGG 2023- Szkolna Internetowa Gra Giełdowa
  • Zespół Bobux: Kornelia Jędzura 3a, Wiktoria Winnicka 3a
  • Zespół Stock: Julia Pitulska 3b, Franciszek Śpiewak 3b, Paweł Osmański 3b
  • Zespół Stock: Julia Pitulska 3b, Franciszek Śpiewak 3b, Paweł Osmański 3b
  • Zespół Bobux: Kornelia Jędzura 3a, Wiktoria Winnicka 3a
mgr K. Rybicka
    Dogrywka o finał:
  • 14 miejsce w kraju
  • 48 miejsce w kraju
    Ranking wojewódzki
  • I miejsce
  • II miejsce

Konkursy wojewódzkie, miejskie i szkolne

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Wojewódzki Konkurs Matematyczny im. prof Banacha
  • Maciej Lipiński 2b
mgr B. Karwowska laureat III miejsce
Dzieje Torunia
  • Karolina Doroch 4a
mgr J. Tymiński Superlaureat - I miejsce
Poezja na językach
  • Natalia Szewczyk 3c
  • Ignacy Mroziński 3c
  • Stanisław Kalisz-Lachowski3c
mgr M. Lendzion III miejsce
Konkurs Miejski ,,Piernik i Kopernik"
  • Szymon Grabowski IIa
prof L.Szczepaniak
  • wyróżnienie
I Szkolny Turniej Darta
  • Adam Starybrat 3b
  • Krzysztof Starybrat 2b
  • Michał Sobociński 2b
  • Kuba Rymaszewski
  • Konrad Marlewski
  • Aleksander Urban
  • Jan Paluch
  • Jakub Puciński
  • Maja Górnowicz
  • Dima Zandecki
  • Ernest Jankowiak
  • Kornel Skibiński
  • Paweł Grela
  • Piotr Pasierb
  • Tomek Brzeziński
  • Franek Sporwat
  • Antoni Cygański - Strelał
  • Igor Widurski
  • Borys Kopeć - Sobczyński
  • Dawid Kłos
  • Paweł Osmański
mgr H. Kapelińska
    Finał
  • I miejsce
  • II miejsce
  • III miejsce
  • półfinał

Osiągnięcia sportowe

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
"Aktywna Szkoła-Szkoła promująca aktywny styl życia”-projekt
    Grupa uczniów biorących udział w programach MSS, MOS, OK Ruch, współzawodnictwie sportowym we wszystkich dyscyplinach sportowych:
  • Laskowska M.IVa,
  • Zalewska J.IVa,
  • Rutkowska Z.IVa,
  • Zawadzka D.IIIa,
  • Zmarzły Z.IIIa,
  • Kuligowska P.IVe,
  • Siuber J.IIId,
  • Gallas A.IIId,
  • Dziubak W.IIId,
  • Kosińska E.IIId ,
  • Matusiak K.IIb,
  • Wełnowska M.IIb,
  • Z.Wylegała IVa,
  • G.Wylegała, IVd,
  • W.Schmidt IVd,
  • K.Kużnik IVd,
  • J.Stępniewska IVd,
  • J.Leśniak IVd,
  • S.Wyzga IVa,
  • Błędowska G.IVa,
    2023:
  • L.Jarzynowska IId,
  • N. Mączyńska IVa,
  • Bering J.IV B,
  • Dobrzeniecka N.IV E,Lewczuk A.IId,
  • J.Zalewska IVa,
  • N.Bronszkowski IVa,
  • M. Szweda IVe,
  • D.Zandecki IIB,
  • T.Alfut IB,
  • T.Schmidt IB,
  • M.Sobociński IB,
  • Ignacyk M.IIIb,
  • Makowska Z.IIIb,
  • Kowalecka I,IIIb,
  • Ratajczyk G.IIIb
    mgr M.Schmidt III miejsce
    Mistrzostwa Torunia w Unihokeju SPP
    • Laskowska M.IVa,
    • Zalewska J.IVa,
    • Rutkowska Z.IVa,
    • Zawadzka D.IIIa,
    • Zmarzły Z.IIIa,
    • Siuber J.IIId,
    • Gallas A.IIId,
    • Kosińska E.IIId,
    • Dziubak W. IIId,
    • Kuligowska P.IIIe,
    • Matusiak K.IIb,
    • Wełnowska M.IIb
      mgr M.Schmidt I miejsce-Mistrzynie Torunia
      Mistrzostwach Torunia Szkół Ponadpodstawowych w Koszykówce "3x3"
      • Ziółkowski Michał 4a,
      • Gwiździel Mateusz 4d,
      • Banaszak Hubert 4d
      • Pasierb Piotr 3b
        mgr D.Lerch medal srebrny
        Mistrzostwa Torunia w halowej piłce nożnej dziewcząt Drużyna w składzie:
      • Ola Figura 1D,
      • Lena Figura 1D,
      • Ala Ordon 1C,
      • Paulina Kuligowska 3E,
      • Emilia Jasik 2F,
      • Karolina Matusiak 2B,
      • Ola Murszewska 1D,
      • Dominika Zawadzka 3A,
      • Asia Orlikowska 1F
      • Maja Kopysteca 1F
      • mgr A.Niezgoda medal srebrny
        Mistrzostwa Torunia w piłce nożnej na Orlikach Drużyna w składzie:
        • Ola Figura 1D ,
        • Lena Figura 1D,
        • Zosia Rutkowska lV A,
        • Ala Ordon 1C,
        • Paulina Kuligowska 3E,
        • Emilia Jasik 2F,
        • Karolina Matusiak 2B,
        • Asia Orlikowska 1E
        • Ola Murszewska 1D,
        • Maja Kopystecka 1E
        • Dominika Zawadzka 3A
        mgr A.Niezgoda medal brązowy
        Mistrzostwa Torunia LICEALIADA w Drużynowych Biegach Przełajowych chłopócw
        • Paluch J.IIId,
        • Wieczysty K.IIId,
        • Nykiel H.IId,
        • Ronowski O.IIId,
        • Górski D.IId
        mgr D.Lerch III miejsce
        Mistrzostwa Torunia LICEALIADA w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt
        • Figura A.Id,
        • Figura L.Id,
        • Kuligowska P.IIIe,
        • Ulińska A.IIa,
        • Gallas A.IIId,
        • Matys H.IId
        mgr M.Schmidt III miejsce
        Mistrzostwa Torunia LICEALIADA w Koszykówce chłopców
        • Ziółkowski M.IVa,
        • Gwiździel M.IVd
        • Szweda M.IVe
        • Banasiak H.IIIe,
        • Olszewski A.IVe
        • Truszczyński J.IIb
        • Pasierb P.IIIb
        • Zandecki D.IIb,
        • Jaworski J.IIIe
        • Sobociński M.Ib
        • Dura M.IId
        mgr D.Lerch II miejsce
        Mistrzostwa Wojewodztwa Kujawsko-Pomorskiego LICEALIADA SZSWKP w Unihokeju dziewcząt
        • Laskowska M.IVa,
        • Zalewska J.IVa,
        • Rutkowska Z.IVa,
        • Zawadzka D.IIIa,
        • Zmarzły Z.IIIa,
        • Siuber J.IIId,
        • Gallas A.IIId,
        • Kosińska E.IIId,
        • Dziubak W. IIId,
        • Kuligowska P.IIIe,
        • Matusiak K.IIb,
        • Wełnowska M.IIb
        mgr M.Schmidt III miejsce
        Mistrzostwa Torunia –LICEALIADA w Pływaniu- drużyna chłopców i indywidulanie
          Drużyna:
        • Balinowski O,
        • Szulejko
        • O.,Szreder
        • L.Langner
        • L.,Liszewski P.IIIb,
        • Langner J.
          Indywidualnie :
        • Liszewski P.IIIb (st.grzbietowy)
        • Balinowski O. (st.motylkowy)
        mgr D.Lerch
        • Drużyna : III miejsce
          Indywidulanie
        • II miejsce
        • II miejsce
        Mistrzostwa Torunia LICEALIADA w Tenisie Stołowym-drużyna dziewczęta
        • Kurzawska M.IIIc, T
        • Trawińska J.IIIc
        mgr M.Schmidt II miejsce
        Mistrzostwa Torunia w Halowej
        Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłoców
          Indywidualnie :
        • Przewiężlikowska z.IId 60 m
        • Kowalecka I.IIIb – w dal
        • Figura A Id-600 m
        • Dworczyk P IVd –p.lekarska
        • Alfut T.Ib – 200 m
          Drużynowo : reprezentacja chłopców
        • Górski D.,
        • Nykiel H.,
        • Paluch J,
        • Kozłowski K.,
        • Grączewski K,
        • Talarek B.,
        • Jaskulski J.,
        • Langner J.,
        • Langner L.,
        • Cewe W.
          indywidualnie
        • mgr M.Schmidt
        • mgr A.Niezgoda
        • mgr D.Lerch
        • mgr D.Lerch
        • mgr D.Lerch
        • mgr D.Lerch
          Indywidualnie
        • I miejsce
        • I miejsce
        • III miesjce
        • III miesjce
        • II miejsce
          Reprezentacja:
        • II miejsce