Osiągnięcia 2012/2013

Wśród 6 uczniów toruńskich szkół nagrodzonych przez Prezydenta Miasta Torunia za wyniki naukowe znalazło się trzech naszych reprezentantów:
Klaudia Ewa Kornacka, Michał Perdjon i Adam Mielcarski.
Wielkie Brawa!


/zdjęcia z www.torun.pl/

Konkursy międzynarodowe

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
II Międzynarodowy Konkurs "Polak -to brzmi dumnie"
  • Eliza Kornalska
  • mgr L.Szczepaniak
I miejsce w kategorii praca literacka 16-19 lat

Olimpiady-Finał

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Michał Perdjon
  • mgr L.Szczepaniak
finalista
Olimpiada Języka Niemieckiego
  • Marianna Ginter
  • mgr J.Dominiczak
finalistka
Olimpiada Języka Łacińskiego
  • Milena Hübner
  • Klaudia Kornacka
  • mgr E.Skórcz
finalistki
Olimpiada Historyczna
  • Adam Mielcarski
  • mgr P.Lelewski
finalista
Olimpiada Wiedzy o Kulturze Popularnej
  • Katarzyna Konczalska
finalistka

Olimpiady-II etap

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Olimpiada Teologii Katolickiej
  • D.Kabaczyński
  • J.Olisiejko
  • mgr D.Włoczewska
II etap
VIII Olimpiada Podstaw Przedsiębiorczości
  • Magdalena Szatkowska
  • Marek Słupczewski
  • Patryk Szychowski
  • mgr K.Rybicka
II etap okręgowy-ustny
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Klaudia Kornacka
  • Michał Perdjon
  • Aleksandra Tatarkowska
  • Dominika Zielińska
  • mgr L.Szczepaniak



  • mgr B.Bajeńska
etap okręgowy-ustny
Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
  • Patrycja Broniewska
  • mgr P.Lelewski
II etap okręgowy ustny
Olimpiada Ekologiczna
  • Marta Orłowska
  • Maciej Ciesielski
  • mgr G.Latosińska
etap okręgowy
Olimpiada Biologiczna
  • Marta Orłowska
  • Michał Kozłowski
  • Mateusz Bolczak
  • mgr G.Latosińska
etap okręgowy
VIII Olimpiada Podstaw Przedsiębiorczości
  • Michał Tomaszewski
  • Rafał Ciemiecki
  • Judyta Witkowska
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Agata Lewandowska
  • Klaudia Kornacka
  • Michał Perdjon
  • Aleksandra Tatarkowska
  • Aniela Sędziak
  • Dominika Zielińska
  • mgr L.Szczepaniak



  • mgr M.Gumowska
  • mgr B.Bajeńska
etap okręgowy-pisemny
Olimpiada Bankowa
  • Rafał Ciemiecki
  • Marek Słupczewski
  • Patryk Szychowski
  • Judyta Witkowska
  • mgr K.Rybicka
etap okręgowy
Olimpiada Języka Łacińskiego
  • Milena Hubner
  • Klaudia Kornacka
  • Kinga Mądraszewska
  • Adam Mielcarski
  • Michał Perdjon
  • Mateusz Leszniewski
  • mgr E.Skórcz
etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
  • Michał Główczewski
  • mgr P. Lelewski
etap okręgowy
Olimpiada Historyczna
  • Mateusz Krokowski
  • Krzysztof Zawadzki
  • mgr J. Tymiński


  • mgr P. Lelewski
etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie
  • Olaf Szymański
  • Michał Perdjon
  • Martyna Wilamowicz
  • Adam Mielcarski
  • Justyn Karpińska
  • Marcelina Serocka
  • Maciej Kowalski
  • Magdalenia Zawadzka
  • Weronika Jankowska
  • mgr P.Lelewski
etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Piotr Sawick
  • Michał Perdjon
  • mgr J. Tymiński
  • mgr P. Lelewski
etap okręgowy
Olimpiada Wiedzy o Prawie
  • Aleksandra Walczyńska
  • Magdalena Zawadzka
  • Justyna Karpińska
  • Weronika Jankowska
  • Martyna Wilamowicz
  • Marcelina Serocka
  • Michał Perdjon
  • Maciej Kowalski
  • mgr P. Lelewski
etap okręgowy
XXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Mateusz Gajtkowski IIb
  • Marek Słupczewski IIIb
  • mgr K. Rybicka
etap okręgowy

Olimpiady-I etap

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Dominika Zielińska
  • Kamila Człapa
  • Magdalena Wernerowicz
  • Agata Lewandowska
  • Klaudia Kornacka
  • Aleksandra Tatarkowska
  • Michał Perdjon
  • Aniela Sędziak IIc
  • mgr B. Bajeńska
  • mgr L.Szczepaniak







  • mgr M.Gumowska
etap szkolny

Konkursy Ogólnopolskie

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Ogólnopolski konkurs UW na esej "SocjoSzkoła 2013"
  • Kinga Mądraszewska
  • M.Zawadzka
  • mgr L.Szczepaniak
laureat
Ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny "Polak-to brzmi dumnie"
    A.Jaworska
  • mgr L.Szczepaniak
II miejsce
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień"
  • Kinga Bartnicka
  • Joanna Koczorowska
  • Aleksandra Siekierzycka
  • Dominik Kabaczyński
wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs "Młodzi przeciwko patologiom"
  • Natalia Jóźwiak
  • mgr M.Prusakowska
Finalistka
Ogólnopolski Konkurs "Domeykiada"
  • Sandra Popielarczyk
  • mgr B.Haniec
II miejsce
Ogólnopolski Konkurs "Film na horyzoncie"
  • D.Betlejewska
  • P.Dykas
  • E.Mazan
  • M.Rybak
  • M.Skowroński
  • mgr L.Szczepaniak
wyróżnienie za film "Od słów..."
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
  • M.Kowalski
  • mgr D.Włoczewska
finalista
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny
„ALCHEMIK“
  • Emilia Lesicka
  • mgr S.Jamińska
Złote Wyróżnienie
XXI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej
Pomocy PCK (Bydgoszcz 2013)
  • Aleksandra Siekierzycka
  • Joanna Winiarska
  • Patryk Gouden
  • Jakub Waczyński
  • Adam Zwoliński
  • mgr P.Lelwski
etap okręgowy-II miejsce
IX Konkurs Papieski
  • Kinga Gutmańska
  • mgr K.Rybicka
III etap
IV Ogólnopolski Konkurs Filmoteki Szkolnej
  • Daria Betlejewska
  • Dominika Cicha
  • Paulina Dykas
  • Edyta Mazan
  • Mikołaj Rybak
  • Marcin Skowroński
  • mgr L.Szczepaniak
Laureat-nagroda specjalna za film zaangażowany społecznie
Ogólnopolski Konkurs o Indeks Wydziału Prawa i Administracji UG
  • Krzysztof Zawadzki
  • mgr P. Lelewski
finalista
Ogólnopolski Konkurs "Know America"
  • Joanna Kubiak
  • mgr B.Tomaszewska
Laureat
Konkurs Wiedzy o Zdrowiu
  • Mateusz Bolczak
  • Maciej Ciesielski
  • mgr G.Latosińska
II etap
XV Konkurs o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego
  • Marek Słupczewski
  • mgr K. Rybicka
Laureat-II miejsce
Ogólnopolski Konkurs Filmowy "Kultura z legalnych źródeł"
  • Daria Betlejewska
  • Paulina Dykas
  • Edyta Mazan
  • Olga Pulikowska
  • Mikołaj Rybak
  • Marcin Skowroński
  • mgr L.Szczepaniak
wyróżnienie

Konkursy i Olimpiady Wojewódzkie, Rejonowe, Miejskie, Szkolne

.

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Toruński Konkurs Debat Oksfordzkich
  • Tomasz Danicki
  • Jakub Dziczek
  • Paulina Dykas
  • mgr M. Jadczak
III miejsce
Wojewódzki Konkurs Debat Oksfordzkich
  • Olga Pulikowska
  • Dominika Cicha
  • Konrad Wojciechowski
  • mgr M. Jadczak
II miejsce
III Konkurs "Stary Toruń oczami młodych"
  • Sara Majewska-I miejsce w kategorii fotografii,
  • Marta Włodkowska- III miejsce w kategorii eseju
  • Agata Lewandowska, Magdalena Wernerowicz, Natalia Misiaszek, Mateusz Krokowski, Kasper Krzemkowski,Krzysztofa Olejnik-wyróżnienia w kategorii translatorskiej
  • mgr L.Szczepaniak
  • mgr E.Skórcz
Średniowieczny turniej rycerski
  • Drużyna Rycerska V LO
  • mgr P.Drążkowski
II miejsce
Konkurs literacki "Z duchem czasu"
  • Zofia Wierzcholska
  • Paulina Lewicka
  • Kinga Mądraszewska
  • mgr K.Hałat
  • mgr M.Gumowska
  • mgr L.Szczepaniak
  • laureatka-I miejsce
  • wyróżnienie
  • wyróżnienie
XXI Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
(Toruń 2013)
  • Marta Bochucińska
  • Aleksandra Siekierzycka
  • Patryk Gouden
  • Jakub Waczyński
  • Adam Zwoliński
  • mgr P.Lelewski
I miejsce
Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości
  • Anita Kowalska
  • Patrycja Kroskowska
  • Maria Wierzejewska
  • mgr K.Rybicka
II miejsce
XIII Miejski Konkurs Historyczny
  • Michał Bering
  • mgr J.Tymiński
  • Laureat-III miejsce
III Kujawsko-Pomorska Olimpiada o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i Przyjazny Region"
  • Patrycja Kroskowska
  • mgr P.Drążkowski
  • finalistka
XVIII Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”
  • Matylda Maria Halecka
  • mgr M.Prusakowska
  • laureat
XIII Wojewódzki Konkurs Fizyczny
  • Michał Tomaszewski
  • mgr E.Fisz
  • finał
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "In Depth"
    zespół:
  • Monika Figurska
  • Martyna Wilmanowicz
  • Aleksandra Pawlak
  • mgr A.Alfut
  • I miejsce
Wojewódzki Konkurs na prezentację mulimedialną-150 rocznica Powstania Styczniowego
    zespół:
  • Janek Wiśniewski
  • Patrycja Wachek
  • Natalia Misiaszek
  • mgr J. Tymiński
  • wyróżnienie
Wojewódzki Konkurs "Scenka interdyscyplinarna"
    zespół:
  • Kasper Krzemkowski
  • Arkadiusz Lubak
  • Olga Pulikowska
  • mgr L. Szczepaniak
  • mgr T.Zakrzewski
  • laureat II miejsce
Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Głos Steda"
  • Jagna Nawrocka
  • Julia Kijewska
  • mgr M. Gumowska
  • mgr L. Szczepaniak
  • wyróżnienie
  • finalistka
Konkurs językowy "Poliglota w
liceum"
  • Anna Łapacz Ic
  • Marta Orłowska IIIg
  • Agata Piasecka IIe
  • Jakub Szołonik IIe
II etap

Osiągnięcia sportowe

Nazwa Uczniowie Nauczyciel Opis
Międzyszkolna Liga Strzelecka LOK Drużyna V LO
  • mgr P.Drążkowski
    II miejsce
Mistrzostwa Torunia w Koszykówce-dziewcząt
  • E.Kowszyk
  • D.Cicha
  • N.Jaroś
  • S.Lewandowska
  • A.Marchewka
  • W.Pleskot
  • A.Bulińska
  • K.Hupało
  • mgr A.Niezgoda
  • mgr M.Schmidt
V miejsce
Mistrzostwa Torunia w Piłce Ręcznej-dziewcząt
  • Anna Ordońska
  • Karolina Dyjach
  • Anita Kowalska
  • Klaudia Neuman
  • D.Ziółkowska
  • O.Pińska
  • Kamila Człapa
  • J.Witkowska
  • Aleksandra Gerc
  • Ewa Gustowska
  • Magdalena Zdrojewska
  • mgr A.Niezgoda
  • mgr M.Schmidt
III miejsce
Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce (pkt.drużynowa chłopców)
    Indywidualnie
  • M.Olender
  • P.Szychowski
  • M.Gliszczyński
  • B.Majkót
  • mgr D.Lerch
  • I m-ce 100m, 200m; I m-ce 4x100m
  • II m-ce 100m; I m-ce 4x100m
  • III m-ce 200m; III m-ce 400m; I m-ce 4x100mm
  • III m-ce 1500m
Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce (pkt.drużynowa dziewcząt)
    Indywidualnie
  • B.Szyczewska
  • P.Makowska
  • M.Zalewska
  • I.Kozłowska
  • K.Rezulak
  • mgr A.Niezgoda
  • mgr M.Schmidt
  • I m-ce-kula, dysk; I m-ce-4x100m
  • III m-ce-100m; I m-ce 4x100m
  • I m-ce-skok w dal; I m-ce 4x100m
  • III m-ce 200m; I m-ce 4x100m
  • III m-ce skok wzwyż
Halowe Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce (pkt.drużynowa dziewcząt)
  • B.Szyczewska
  • K.Mulkowska
  • P.Makowska
  • M.Zalewska
  • M.Krajewska
  • mgr A.Niezgoda
  • mgr M.Schmidt
I miejsce
Mistrzostwa Torunia w Siatkówce-dziewcząt
  • A.Lewandowska,
  • Gustowska
  • A.Dams
  • B.Szyczewska
  • A.Konwińska
  • A.Bulińska
  • N.Małachowska
  • M.Komorniczak
  • K.Kukowska
  • mgr A.Niezgoda
  • mgr M.Schmidt
II miejsce
Drużynowe Mistrzostwa Torunia w Tenisie Stołowym-dziewcząt
  • A.Bulińska i M.Tomczak
  • mgr A.Niezgoda
  • mgr M.Schmidt
II miejsce
Drużynowe Mistrzostwa Torunia w Tenisie Stołowym-chłopców
  • M.Tomaszewski
  • D.Kuźmicz
  • A.Durmaj
  • mgr D.Lerch
IV miejsce
Toruńska Liga Koszykówki Szkół Średnich
    kategoria chłopców
  • mgr P.Drążkowski
    II miejsce
Zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości o puchar Prezesa Firmy Jawor
  • Albert Ciesielski
  • Patryk Szychowski
  • Konrad Milewski
  • mgr P.Drążkowski/ul>
    III miejsce