Wpisy www

Drodzy Maturzyści!Drodzy Maturzyści,

Gratulujemy Wam ukończenia szkoły.

Życzymy bardzo dobrych wyników na egzaminach,

realizacji planów i powodzenia w dalszym dorosłym życiu.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne szkoły.


II miejsce w turnieju debat oksfordzkich

DeBBaty 2024

Uczennice V LO w składzie: Matylda Zdziebło, Aleksandra Lipińska, Zosia Nienartowicz oraz Sophie Kostrzewa zdobyły II miejsce w IX ogólnopolskim turnieju debat oksfordzkich w ramach projektu DeBBaty 2024. Turniej był organizowany przez SGH w Warszawie. Udział w projekcie był cennym doświadczeniem, ponieważ rozwijał umiejętności miękkie o charakterze osobistym i interpersonalnym m.in. odporność na stres, komunikatywność, kreatywność czy umiejętność prowadzenia negocjacji, kompetencji przydatnych we współczesnym świecie.

ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE VLOSOBOTA 20 KWIETNIA 2024


Uczennice Piątki Górą w Turnieju Debbat 2024


15.III.br. uczennice w składzie: (Aleksandra Filarska 2c, Alicja Kiziuk 2f, Sophie Kostrzewa 2e oraz Matylda Zdzierło 2c) wzięły udział w regionalnym etapie debat oksfordzkich organizowanych przez Stowarzyszenie Samorządu Studentów SGH. Tego dnia zmierzyły się kolejno z drużynami IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu i pokonały reprezentacje obydwu szkół. Tym samym nasze uczennice zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału debat, który odbędzie się w dniach 18-19.IV.br. na terenie SGH w Warszawie.


Gratulujemy spektakularnego sukcesu oraz życzymy powodzenia w finale.


Rejs „Pogorią” po Morzu Śródziemnym


Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ufundował tygodniowy rejs na pokładzie barkentyny STS „Pogoria” dla 36 uczniów i absolwentów szkół średnich z naszego województwa.  Rejs żaglowcem był nagrodą dla beneficjentów marszałkowskich programów stypendialnych za wybitne osiągnięcia naukowe oraz wzorowe reprezentowanie Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczestniczyła w nim także nasza uczennica Agata Tykarska klasy IV E. Uczestnicy rejsu dotarli autokarem do Nicei, gdzie zostali zaokrętowani, przeszli szkolenie oraz zostali podzieleni na wachty. W trakcie rejsu odwiedzili miejscowości Calvi i Santa Margherita Ligure. Ostatnim punktem podróży była Genua, skąd pełni wrażeń wyruszyli w drogę powrotną do Torunia. Dla wszystkich była to niezapomniana przygoda z bogactwem nowych doświadczeń i okazją do poznania wielu ciekawych ludzi.

PIT 2023 (1,5% na rzecz szkoły)


Szanowni Państwo!
Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście korzystali z prawa przekazania odpisu
w wysokości 1,5% rocznego podatku i wspólnie nieśli pomoc dzieciom i placówkom oświatowym,
do których one uczęszczają. Czytaj więcej ...

Życzenia świąteczne